K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Mladšímu žactvu zbývají odehrát finálové zápasy


V pražské hale Jedenáctka VS vrcholí republikový šampionát

Mistrovství České republiky mladšího žactva v Praze má před sebou poslední souboje. Nedělní dopolední blok určil finalisty deblových disciplín a medailisty v obou soutěžích jednotlivců. Ve 13:10 začnou první duely, které rozhodnou o nových národních šampionech.

Čtvrtfinálové bitvy dvouhry mladších žáků nepřinesly žádné překvapení. Štěpán Brhel deklasoval Michaela Kopeckého, hladce postoupil i Daniel Košťál přes Václava Podrazila. Matyáš Lebeda sice s Martinem Černým prohrál v koncovce druhý set, zbylý průběh zápasu ale bezpečně kontroloval.

Nejvíce práce měl v neděli před polednem Vít Kadlec. S Martinem Šípem neuspěl v prvním setu, ve druhém ztrácel 6:9. Za stolem působil rezignovaně a vysílal směrem k trenérovi bezmocná gesta. Šíp podlehl mylnému dojmu, že má zápas po kontrolou a přestal se tlačit do útoku. Kadlec příznivých okolností využil k obratu, druhou sadu vyhrál 12:10 a otěže zápasu už z ruky nepustil.

Rovněž mezi mladšími žákyněmi prošly do semifinále všechny čtyři nejvýše nasazené hráčky, byť až na jednu výjimku musely o postup pořádně bojovat. Helena Sommerová s Terezou Bártovou odvracela za stavu 1:1 tři setboly, krizovou situaci však zvládla a houževnatou soupeřku udolala. Monika Pařízková zase zápasila s jedenáctiletou Magdalénou Ščibraniovou. Po vyrovnaném průběhu se z výhry přeci jen radovala favoritka z Liberce.

Největší drama nabídl duel Kateřiny Pisárové s Adélou Sazimovou. Rakovnická stolní tenistka prohrávala v rozhodujícím dějství 6:9 a zdálo se, že každou chvíli propukne v neovladatelný pláč. Nicméně se dokázala z nepříznivé situace vymanit a obdivuhodnou sérií pěti bodů převážila misky vah na svou stranu.

Jedinou favoritkou, která na pódium prošla hladce, tak byla Michaela Dosedělová. Hráčka KST Jirkov zdolala Zuzanu Furchovou 3:0.

Překvapivými finalisty čtyřhry jsou Martin Šíp a Michael Kopecký. Hráči pražské Kotlářky v semifinále vyřadili přemožitele turnajových jedniček Jaroslava Baču a Antonína Baroše. Poté, co hladce ovládli první sadu, vedli ve druhé 10:8. Slibný náskok však nevyužili a povolili soupeřům srovnat. „Udělali jsme v koncovce pár chyb, naštěstí jsme se hned dokázali soustředit na další set,“ prozradili Šíp s Kopeckým.

Ve zbylém průběhu za stolem kralovali, opírali se především o Šípův variabilní servis, se kterým se Bača a Baroš nedokázali vypořádat. „Už spolu hrajeme dlouho a jsme sehraní. Servis na soupeře hodně platil, pak jsme čekali na jejich chyby,“ pochvalovali si mladíci z Kotlářky. A jedním dechem ocenili rovněž rady trenéra Františka Obešla.

Do finále se probojoval i pár Daniel Košťál, Václav Podrazil. Druhá nasazená dvojice porazila 3:1 královehradeckou souhru Matyáš Lebeda, Luboš Šorm.

O titul mistryň České republiky ve čtyřhře mladších žákyň se utkají oba nejvýše nasazené páry. Kateřina Pisárová a Monika Pařízková bez ztráty setu přešly přes Kateřinu Ďulákovou a Adélu Sazimovou. Michaela Dosedělová a Bára Straková slaví postup po vítězství 3:2 nad Terezou Bártovou a Michaelou Botkovou. Turnajové dvojky vstoupily do semifinálového klání výtečně a vedly 2:0 na sety. Nakonec se ale cestu do závěrečného zápasu musely proklestit ošemetnou pátou sadou.

Ve finále smíšené čtyřhry se po výhře 3:1 nad Michaelem Kopeckým a Helenou Sommerovu představí nejvýše nasazený pár Štěpán Brhel, Monika Pařízková. Jejich soupeři budou nečekaně Daniel Košťál a Bára Straková, kteří v semifinále zvrátili stav 0:2 na sety a vyřadili turnajové dvojky Jaroslava Baču a Michaelu Dosedělovou.

Finálový program republikového šampionátu startuje ve 13:10 smíšenou čtyřhrou, ve 13:45 pokračuje čtyřhrami a o titul ve dvouhrách si mladší žactvo zahraje od 14:20. Přímý přenos naleznete zde: http://ping-pong.tv/?post_type=videa&p=1174

 

Mistrovství ČR mladšího žactva, Praha

Výsledky nedělního dopoledního programu

Dvouhra mladších žáků

Čtvrtfinále: Štěpán BRHEL (SKST Hodonín) – Michael KOPECKÝ (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (6,6,1), Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov) – Václav PODRAZIL (AC Sparta Praha) 3:0 (14,6,5), Matyáš LEBEDA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Martin ČERNÝ (STC Slaný) 3:1 (5,-14,6,4), Vít KADLEC (TJ Ostrava KST) – Martin ŠÍP (SK DDM Kotlářka Praha) 3:1 (-13,10,5,6).

Dvouhra mladších žákyň

Čtvrtfinále: Helena SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové2) 3:1 (-9,7,12,2), Michaela Dosedělová (KST Jirkov) – Zuzana FURCHOVÁ (TJ Lomnice) 3:0 (6,6,7), Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) – Adéla SAZIMOVÁ (SK Dobré) 3:2 (5,-7,12,-4,9), Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec) – Magdaléna ŠČIBRÁNIOVÁ (SKST Baník Havířov) 3:1 (8,11,-11,11).

Čtyřhra mladších žákyň

Semifinále: Michael KOPECKÝ, Martin ŠÍP (oba SK DDM Kotlářka Praha) – Jaroslav BAČA (SKST Baník Havířov), Antonín BAROŠ (TJ Sokol Horní Bečva) 3:1 (5,-10,4,8), Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov), Václav PODRAZIL (AC Sparta Praha) – Matyáš LEBEDA, Luboš ŠORM (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:1 (5,6,-3,9).

Čtyřhra mladších žákyň

Semifinále: Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec), Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) – Kateřina ĎULÁKOVÁ (KST Zlín), Adéla SAZIMOVÁ (SK Dobré) 3:0 (5,8,7), Michaela DOSEDĚLOVÁ (KST Jirkov), Bára STRAKOVÁ (TJ Sokol Děhylov) – Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), Michaela BOTKOVÁ (TJ AŠ Mladá Boleslav) 3:2 (10,6,-8,-9,7).

Smíšená čtyřhra

Semifinále: Štěpán BRHEL (SKST Hodonín), Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec) – Michael KOPECKÝ, Helena SOMMEROVÁ (oba SK DDM Kotlářka Praha) 3:1 (9,-7,-6,-5), Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov), Bára STRAKOVÁ (TJ Sokol Děhylov) – Jaroslav BAČA (SKST Baník Havířov), Michaela DOSEDĚLOVÁ (KST Jirkov) 3:2 (-7,-8,6,8,8).

 

Kompletní výsledky naleznete zde