K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Moravský Krumlov vyrovnal sérii, rozhodne se v neděli


Nikita Petrovová bezchybným výkonem oživila naděje na postup do semifinále

Minimálně jedna série čtvrtfinále play off Extraligy žen se bude hrát na tři utkání. Hráčky TT Moravský Krumlov totiž na svých stolech porazily SK Dobré a vynutily si rozhodující duel. Ten se bude hrát v neděli na východě Čech. Naopak, TJ Ostrava KST zvítězila i ve druhém duelu nad SVS Hradec Králové a slaví postup mezi čtyři nejlepší.

V Moravském Krumlově se možná to nejpodstatnější odehrálo ve třetí dvouhře, kdy Nikita Petrovová porazila Zdenu Blaškovou. To už domácí družstvo zvyšovalo vedení na 3:0. Stejně úspěšné totiž byly i Jekatěrina Černavská a Lenka Harabaszová. Obě tyto hráčky už sice v dalším průběhu bod nezaznamenaly, ale vše zařídila Petrovová. Porazila Elišku Koďouskovou i Konstantinu Paridiovou a vykřesala pro svůj tým naději na postup do semifinále. Rozhodující duel se hraje v neděli na stolech SK Dobré.

Druhé utkání série mezi SKS Hradec Králové A a TJ Ostrava KST bylo hodně dramatické, ale z vítězství se nakonec přece jen radovala favorizovaná Ostrava. Ta už vedla zásluhou Tamary Tomanové a Emy Labošové 4:1, jenže ostravská jednička měla po dvou vyrovnaných duelech ve svém „časovém programu“ drobné zpoždění. Rozehrála poslední dvouhru s Lucií Truksovou a mezitím stihla Hana Kubátová porazit Emu Labošovou. Tomanová přitom už s Truksovou prohrávala 0:2 na sety. Vše ale nakonec dobře pro Ostravu dopadlo. Olesja Stachová ve třetím setu skrečovala zápas s Monikou Vybíralovou, a tak se mohla Tomanová v klidu soustředit na obrat ve svém zápase. Ten se jí nakonec povedl a vítězstvím posunula svůj tým do semifinále.

Třetí série mezi Břeclaví a MH Stolní tenis Ostrava pokračuje v sobotu, pokud zvítězí favorizované hráčky Břeclavi, bude o třech semifinalistech rozhodnuto.

 

Extraliga žen, play off 2020/2021

Výsledky utkání čtvrtfinále

SVS Hradec Králové A – TJ Ostrava KST 2:5

Olesja STACHOVÁ – Ema LABOŠOVÁ 0:3 (-8,-5,-8), Lucia TRUKSOVÁ – Jana VAŠENDOVÁ 3:0 (8,6,11), Hana KUBÁTOVÁ – Tamara TOMANOVÁ 2:3 (-8,-11,9,10,-7), Lucia TRUKSOVÁ – Ema LABOŠOVÁ 1:3 (-9,-10,11,-6), Olesja STACHOVÁ – Tamara TOMANOVÁ 1:3 (-7,-8,7,-12), Hana KUBÁTOVÁ – Monika VYBÍRALOVÁ 3:0 (1,4,2), Lucia TRUKSOVÁ – Tamara TOMANOVÁ 2:3 (6,10,-8,-4,-3). Konečný stav série: 0:2.

TT Moravský Krumlov – SK Dobré 5:3

Jekatěrina ČERNAVSKÁ – Konstantina PARIDIOVÁ 3:0 (8,5,3), Lenka HARABASZOVÁ – Eliška KOĎOUSKOVÁ 3:1 (4,-9,13,3), Nikita PETROVOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (6,-6,7,4), Lenka HARABASZOVÁ – Konstantina PARIDIOVÁ 0:3 (-7,-3,-7), Jekatěrina ČERNAVSKÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 2:3 (-7,-2,7,6,-8), Nikita PETROVOVÁ – Eliška KOĎOUSKOVÁ 3:0 (5,7,9), Eliška ŠEDOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 0:3 (-6,-4,-7), Nikita PETROVOVÁ – Konstantina PARIDIOVÁ 3:1 (10,-7,4,6). Stav série: 1:1.

Další program čtvrtfinále

Sobota, 8. května

MH – Stolní tenis OSTRAVA – MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP (16)

Neděle, 9. května (případná 3. utkání)

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – MH – Stolní tenis OSTRAVA (15)

SK Dobré – TT Moravský Krumlov (16)

Kompletní informace o Extralize žen nejdete ZDE