K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Národní tým mužů čeká rozhodující boj o Evropu


V Havířově Češi přivítají týmy Maďarska, Irska a Irzaele. Cílem je samozřejmě postup

Pouze čtyřiadvacet družstev mužů a stejný počet žen se představí na podzim ve francouzském Nantes na letošním mistrovství Evropy družstev. Od února minulého roku probíhá kvalifikace na závěrečný turnaj, která byla rozdělena do dvou fází.

Zatímco české ženy se již z první fáze na turnaj kvalifikovaly, muže čeká ještě poslední krok. Tím je turnaj druhé fáze, který se hraje o víkendu 18. a 19. května v Havířově. Bude se hrát systémem každý s každým a soupeři českých reprezentantů budou postupně týmy Irska, Maďarska a Izraele.

Češi patří ke spolufavoritům, v první fázi kvalifikace porazili bez ztráty bodu Bulharsko a Kypr. Maďaři začínali v elitní skupině a skončili třetí za Portugalskem a Rakouskem. Izrael ve své druhé výkonnostní skupině obsadila druhou příčku za Itálií a před třetím Norskem, Irsko, rovněž ve druhé výkonnostní skupině, skončilo druhé za Litvou a před San Marinem.

I z toho je patrné, že Češi jsou společně s Maďary hlavními kandidáty na dvě postupová místa. Trenér Josef Plachý na turnaj nominoval kvarteto Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Tomáš Tregler. Upozorňuje, že jakkoliv bude jeho tým favoritem, nesmí žádného ze soupeřů podcenit. „Musíme k tomu přistoupit maximálně s respektem a zodpovědně, protože jediným cílem je postup. Máme výhodu domácího prostředí, máme k dispozici nejlepší naše hráče, tak věřím, že to vyjde. Proti papírově nejtěžšímu soupeři Maďarsku hrajeme v sobotu večer, což je taky dobře, jak ale říkám, klíčový bude především soustředěný výkon a zodpovědný přístup,“ říká pět dnů před důležitou akcí.

Hrát se bude na dvou stolech současně a všechna tři utkání českého národního týmu bude vysílat v přímém přenosu ping-pong.tv.

 

2. fáze kvalifikace ME družstev 2019

Program turnaje

Sobota, 18. května

Maďarsko – Izrael (14 hodin)

ČESKÁ REPUBLIKA – Irsko (14)

Izrael – Irsko (19)

ČESKÁ REPUBLIKA – Maďarsko (19)

Neděle, 19. května

Maďarsko – Irsko (11)

ČESKÁ REPUBLIKA – Izrael (11)

Plakát turnaje najdete ZDE

Související novinky

Všechny novinky