K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Do německé Bundesligy míří mladí talenti


Prorazit v nejkvalitnější klubové soutěži Evropy se bude snažit i Tomáš Polanský

Ačkoliv aktuální sezona ještě zdaleka neskončila, kluby v německé Bundeslize už čile jednají o podobách svých kádrů pro nadcházející rok. A podle dosavadních zpráv je jasné, že nejkvalitnější evropská soutěž přivítá nové atraktivní hráče.

Hráče, kteří sice prozatím nefigurují na předních pozicích světového žebříčku, ale rozhodně jsou na dobré cestě se tam dostat. Patří totiž mezi největší talenty evropského stolního tenisu.

Hned dva nadějné devatenáctileté mladíky se povedlo zlanařit Saarbrückenu. Z Bad Königshofenu tam zamíří Slovinec Darko Jorgic, který zazářil na loňském mistrovství Evropy družstev a v právě probíhající sezoně Bundesligy má velmi solidní bilanci 13 výher a 10 proher.

Druhou posilou sárského velkoklubu je Tomáš Polanský. Český reprezentant si posun do A týmu vysloužil díky excelentním výkonům ve druhé Bundeslize, kde po dva roky patřil k nejlepším hráčům. Podaří se mu potvrdit stále rostoucí výkonnost i v nejkvalitnější evropské klubové soutěži?

V Saarbrückenu  zůstane i příští sezonu Patrick Franziska, naopak dlouholeté opory Tiago Apolonia, Bojan Tokic a Patrick Baum odcházejí. Vedení klubu proto angažovalo třetího perspektivního hráče, 22letého Liao Chen-Tinga z Tchaj-wanu.

Podobně jako Polanský, i další dvě nové tváře Bundesligy si pozvánku mezi stolnětenisovou elitu vysloužily díky přesvědčivým výsledkům v německé druhé nejvyšší soutěži. Osmnáctiletý Dán Anders Lind přestupuje do Grenzau, kde bude nastupovat po boku dalšího talentovaného borce Kirilla Gerassimenka z Kazachstánu.

Bad Königshofen zase do svých řad získal dvacetiletého Maďara Bence Majorose. Kádr bundesligového nováčka je napříč všemi kluby suverénně nejmladší, jeho věkový průměr pro příští sezonu činí 21,5 roku.

Omlazení se dočká také Fulda. Vedle skvělých obranářů Xi Wanga a Ruwena Filuse bude nastupovat 22letý Chorvat Tomislav Pucar. Loňský mistr Evropy ve dvouhře juniorů do 21 let momentálně hájí barvy polské Jaroslawi a v dresu německého vicemistra nahradí Dána Jonathana Grotha, který míří do ruského Jekatěrinburgu.

Trasou z Polska do Německa zamíří i další tři hráči. Brazilec Gustavo Tsuboi posílí Brémy, Angličan Paul Drinkhall Bergneustadt. Ind Sathiyan Gnanasekaran zase podepsal kontrakt s Grünwettersbachem.

Německá Bundesliga i v příští sezoně nabídne tradičně skvělou podívanou a nesmírně vyrovnané soupeření kvalitních týmů. Ovšem jednu podstatnou změnu přeci jen dozná, promění se hrací systém celé soutěže.

Vzhledem k tomu, že klíčovou částí týmových klání na olympijských hrách je čtyřhra, implementují ji Němci do své ligy. Doufají, že jejich reprezentanti pak budou vynikat právě v této disciplíně.

Jenže v Německu působí také spousta cizinců, kteří rovněž budou mít šanci zlepšit své deblové dovednosti. Komu tedy zavedení čtyřhry prospěje více? To odhalí příští mistrovství světa a olympijské hry v Tokiu.

 

Pohled na soupisky bundesligových týmů pro sezonu 2018/2019

Nově příchozí jsou vyznačeni tučně.

1.FC Saarbrücken TT: Patrick Franziska (Něm.), Darko Jorgic (Slovi.), Liao Chen-Ting (Tchaj-wan), Tomáš Polanský (ČR). Odcházejí: Tiago Apolonia, Bojan Tokic, Patrick Baum.

TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell: Wang Xi (Něm.), Ruwen Filus (Něm.), Tomislav Pucar (Chorv.), Thomas Keinath (Něm.). Odchází: Jonathan Groth.

Borussia Düsseldorf: Timo Boll (Něm.), Anton Kallberg (Šved.), Kristian Karlsson (Šved.), Omar Assar (Egypt). Odchází: Stefan Fegerl.

TTC Zugbrücke Grenzau: Kirill Gerassimenko (Kazach.), Anders Lind (Dán.), Mihai Bobocica (Itál.). Odcházejí: Kou Lei, Konstantin Cioti.

TSV Bad Konigshofen: Mizuki Oikawa (Jap.), Kilian Ort (Něm.), Bence Majoros (Maď.), Filip Zeljko (Chorv.). Odchází: Darko Jorgic.

SV Werder Brémy: Bastian Steger (Něm.), Hunor Szocs (Rumun.), Gustavo Tsuboi (Braz.), Florent Lambiet (Bel.). Odchází: Omar Assar.

TTF Liebherr Ochsenhausen: Simon Gauzy (Fran.), Jakub Dyjas (Pol.), Hugo Calderano (Braz.). Zřejmě odcházejí: Yuto Muramatsu, Joao Geraldo.

ASV Grünwettersbach: Sathiyan Gnanasekaran (Ind.), Bojan Tokic (Slovi.), Masataka Morizono (Jap.), Ricardo Walther (Něm.), Qiu Dang (Něm.).

TTC Schwalbe Bergneustadt: Benedikt Duda (Něm.), Alvaro Robles (Španěl.), Paul Drinkhall (Angl.), Kamath Achanta (Ind.).

Post SV Mühlhausen: Nejsou k dispozici žádné informace o příchodech ani odchodech.

 

Kompletní informace o německé bundeslize naleznete zde

Všechny zápasy německé bundesligy živě vysílá sportdeutschland.tv