K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

O víkendu vypuknou v Ostravě boje o mládežnické tituly


Zlato z loňského roku obhajují také dorostenci Havířova, kteří ve finále senzačně porazili Ostravu

Po domácím šampionátu mužů a žen, který se na začátku března konal ve Frýdlantu nad Ostravicí, se prvních bojů o mistrovské tituly dočkali i dorostenci a starší žactvo. V Ostravě se už o víkendu koná mistrovství republiky družstev těchto dvou věkových kategorií.

V areálu na Varenské ulici, kde působí TJ Ostrava KST, budou o zlato usilovat nejprve 1. dubna od 9 hodin starší žáci a žákyně, o den později pak dorostenci a dorostenky. V obou kategoriích je systém stejný. Nominováno bylo po jednom družstvu z každého kraje České republiky (celkem 14 týmů) a dále dvě družstva přímo nominovaná ČAST. V kategorii dorostu konkrétně TJ Ostrava KST a SKST Baník Havířov, pak také dorostenky SKST Hodonín a SKST Baník Havířov, starší žáci TJ Ostrava KST a SKST Baník Havířov, starší žákyně TJ Sokol PP Hradec Králové 2 a SK DDM Kotlářka Praha.

Jasného favorita nemá snad žádná kategorie. Vyrovnaný  a kvalitní souboj by měla přinést především soutěž dorostenců, kde domácí TJ Ostrava KST disponuje silným kvartetem Jiří Martinko, Tomáš Martinko, Tomáš Koldas a František Onderka. Ovšem podobně jako v minulém roce se jim jistě pokusí zkřížit plány nejen rivalové z Havířova (Michal Mikolašík, Matěj Siwiec, Michal Górecki, Radim Bako), ale třeba také Sokol PP Hradec Králové 2 (Vlastimil Buben, Jan Mokrejš) nebo SKST Hodonín (Ondřej Lapčík, Filip Růžička, Filip Hromek).

Obhájkyně titulu v kategorii dorostenek nahlásily nejsilnější možnou sestavu. SKST Hodonín budou reprezentovat Solomiya Brateyková, Anežka Ilčíková a Klára Ševčíková. Cestu za zlatem se jim pokusí překazit hráčky Havířova Nikita Petrovová, Gabriela Štěpánová a Klára Witoszová.

Favority v kategorii starších žáků by měli být Ostravané Tomáš Martinko s Františkem Onderkou, mezi staršími žákyněmi pak Niamh Štricová s Helenou Sommerovou z pražské Kotlářky, nebo Martina Nováková a Anna Klempererová ze Sokola PP Hradec Králové 2.

 

Mistři republiky družstev v roce 2016

Dorostenci

SKST Havířov – Vojtěch Rozínek, Michal Mikolašík, Matěj Siwiec, Michal Górecki

Dorostenky

SKST Hodonín – Markéta Ševčíková, Solomiya Brateyková, Anežka Ilčíková

Starší žáci

SK Přerov – Adam Soukup, Petr Olejník, Dalibor Skopal

Starší žákyně 

SKST Baník Havířov – Gabriela Štěpánová, Klára Witoszová