K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Olympionici pilně trénují a netrpělivě vyhlížejí zítřejší los


„Hala je krásná, celá laděná do červena,“ vzkazuje Hana Matelová

Mají už za sebou několik tréninků přímo v Tokiu, snaží se připravit na ostrý start turnaje, na který se všichni tři těší už několik dlouhých týdnů. Trojice český reprezentantů Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Hana Matelová je už společně s trenéry Josefem Plachým a Petrem Nedomou v dějišti letošních olympijských her a finišuje s přípravou na turnaj.

Cesta vládním speciálem byla podle členů pětičlenné výpravy stolních tenistů příjemná, ale dlouhá. S mezipřistáním v Novosibirsku na dotankování a výměnu posádky. Odlet byl v pátek 16. července kolem poledne a přílet do Tokia následující den v sobotu v 9 hodin ráno. „Po příletu nás čekala náročná procedura ověřování testů, kódů v aplikaci a další náležitosti, které jsou nutné pro vstup do Japonska. Pořadatelé přichystali několik opatření, aby hry proběhly s co možná nejméně pozitivními případy Covid – 19. V neděli se dospávala únava z dlouhé cesty a časového posunu sedmi hodin, v průběhu dne pak individuálně procházky, nebo lehké proběhnutí a protažení,“ popisuje cestu do Japonska trenér ženské reprezentace Petr Nedoma.

V pondělí už na české hráče čekal první trénink v hale Metropolitan Gymnasium Tokio, kde se bude hrát i celý turnaj. K dispozici je navíc ještě jedna tréninková hale na jiném místě. Pavel Širuček a Luboš Jančařík trénovali společně, Hana Matelová si domluvila trénink s Lucemburčankou Sarah De Nutteovou. „První trénink byl jen opravdu zahřívací, až dnes jsem měla v plánu dvě fáze. A taky se konečně dostanu do hlavní haly, abych si vyzkoušela, jak to tam lítá. Je moc hezky připravená, krásně do červena. Když vidím, jak to všechno organizátoři připravili, opět mě zamrzelo, že to bude bez diváků. Jinak by to bylo opravdu perfektní,“ přiblížila první dojmy z přípravy na vrchol sezony Hana Matelová.

Nervozitu ještě žádnou necítí, spíše adrenalin v žilách. „Trochu jsem se prošla vesnicí, nakoupila nějaké drobnosti pro rodinu a stejně jako ostatní čekám na středeční los. Na nějakou nervozitu je ještě čas.“

V podobném duchu hovoří také Lubomír Jančařík, který startoval už před pěti lety na hrách v Rio de Janeiru. „Hodně mi to tady připomíná atmosféru před začátkem olympiády v Riu. Vesnice, tréninky, to všeobecné očekávání. Zkrátka olympiáda a já doufám, že si to pořádně užiju. Jediným viditelným rozdílem jsou samozřejmě všechna opatření kvůli covidu, ale to jsme věděli. A turnaj bez fanoušků, to bude taky úplně jiné. Ale společně s Pavlem se snažíme natrénovat co nejvíc. Doufám, že se ještě dostaneme i do hlavní haly, kde jsme absolvovali prozatím jeden trénink. Zítra se losuje, to znamená, že olympiáda už opravdu za chvíli začíná. Moc se těšíme,“ vzkazuje přímo z Tokia.