K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava v Lize mistrů ve Francii prohrála


Šimon Bělík opět bodoval. Porazil Tristana Floreho, ale víc bodů Ostravané nezískali

V předposledním utkání skupiny A Ligy mistrů prohráli hráči TTC Ostrava 2016 na stolech AS Pontoise Cergy 1:3. Trojice Petr Korbel, Tomáš Tregler a Šimon Bělík ve Francii předvedla bojovný výkon, ale český mistr přesto zůstává ve skupině poslední bez jediné výhry.

Kvůli zranění Ondřeje Bajgera a nepřítomnosti Chilana Felipeho Olivarese musel trenér Petr Korbel opět přenechat svoji roli Tomáši Demkovi a sám se pustit do bojů. Utkání otevřel duelem s Patrikem Baumem, který prohrál 1:3. Následně prohrál i Tomáš Tregler s Canem Akkuzu a vše nasvědčovalo tomu, že Ostravané prohrají podobně jako v prvním vzájemném měření sil 0:3.

Jenže Šimonu Bělíkovi atmosféra Ligy mistrů evidentně sedí. S Tristanem Florem sehrál naprosto vyrovnanou partii, vedl už 2:1 na sety, pak sice Francouz srovnal, jenže v rozhodujícím dějství měl navrch český hráč. Zaznamenal ve svém druhém vystoupení v prestižní klubové soutěži druhou výhru a vykřesal jiskřičku naděje pro svůj tým. Tomáš Tregler ovšem se zkušeným Němcem Patrikem Baumem v pěti setech prohrál a domácí tak slavili celkovou výhru, čímž jen potvrdili, že jim druhé místo ve skupině patří právem.

Ostravané naopak mají poslední šanci, jak si zajistit účast v pohárech i po novém roce. Za týden v pátek 7. prosince přivítají Sporting Clube De Portugal a s největší pravděpodobností s portugalským klubem svedou boj o třetí příčku v tabulce.

 

Liga mistrů, ročník 2018/2019

Skupina A: AS Pontoise Cergy – TTC Ostrava 2016 3:1

Patrick BAUM – Petr KORBEL 3:1 (4,-8,6,7), Can AKKUZU – Tomáš TREGLER 3:1 (3,-9,5,4), Tristan FLORE – Šimon BĚLÍK 2:3 (-8,10,-8,8,-8), Patrick BAUM – Tomáš TREGLER 3:2 (-7,4,6,-9,9).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE