K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ovtcharov v Olomouci skončil, vyřadil ho Angličan Pitchford


Angličan minulý týden porazil v Bulharsku Ma Longa, nyní získal skalp evropské hvězdy Ovtcharova

O první velké překvapení turnaje Seamaster ITTF World Tour 2018 v Olomouci se postaral Angličan Liam Pitchford. Ve čtvrtfinále dvouhry mužů porazil 4:1 na sety nasazenou jedničku Němce Dimitrije Ovtcharova a postoupil mezi nejlepší čtyři hráče.

Po dvou vyrovnaných setech ovládl vytáhlý Angličan hru a za stolem dominoval. „Jsem opravdu šťastný. Je to moje první semifinále na turnajích World Tour, takže to pro mě znamená opravdu velký úspěch. Výhra nad takovým hráčem, jakým je Dimitrij, mi dává hodně sebevědomí. První dva sety byly velmi vyrovnané, potom jsem ale trochu změnil taktiku a hrál jsem opravdu dobře,“ řekl po zápase.

V minulém týdnu porazil na Bulgaria Open mistra světa Číňana Ma Longa, nyní získal skalp dalšího hráče elitní světové desítky. Jeho plány směrem k závěru turnaje v Olomouci jsou proto celkem logické. „Když jsem porazil Ma Longa, dalo mi to hodně sebevědomí. Je to možná jeden z vůbec nejlepších hráčů v historii. Takže když věřím, že porazím jeho, mohu porazit kohokoliv. Dnes jsem kvůli tomu možná byl trochu pod tlakem, ale potom jsem si ten tlak začal užívat a hrál jsem velmi dobře. Doufám, že takto budu pokračovat. Teď je mým cílem vyhrát tento turnaj. Jsem v semifinále a teď už se může stát cokoliv.“ Pitchfordovým semifinálovým soupeřem bude Číňan Zheng Peifeng. Hráč, který na turnaji porazil mimo jiné Ondřeje Bajgera a Pavla Širučka, ve čtvrtfinále vyřadil Němce Bastiana Stegera 4:2.

V dalším evropském čtvrtfinále porazil favorizovaný Portugalec Marcos Freitas rakouského hráče Daniela Habesohna 4:1. Mistr Evropy ze soutěže družstev 2014 byl od třetího setu lepším hráčem a zaslouženě vyhrál. „Je to cenné vítězství, protože Daniel je velmi dobrý hráč. Známe se dlouho, trénovali jsme spolu v akademii Wernera Schlagera ve Vídni, takže se jen těžko můžeme překvapit. Tenhle zápas nebyl ani tak o taktice jako o tom, kdo udrží více míček na stole. Měl jsem dobrý začátek, soupeř měl problém s mým servisem, takže jsem se cítil v pohodě. Udělal jsem méně chyb, což byl klíč k úspěchu. Porazil jsem Daniela podruhé za sebou, což mě opravdu těší,“ řekl po vítězném duelu Marcos Freitas.

Portugalec v semifinále nastoupí proti patnáctiletému Japonci Tomokazu Harimotovi, který v souboji s Němcem Patrickem Franziskou opět ukázal, že je i přes mladý věk nesmírně vyspělým hráčem. V prvním setu získal jen dva míčky, pak naopak nedal soupeři šanci a následně opět sadu ztratil. V pátém dějství vedl 10:6, jenže Franziska mohutně dotahoval. Harimota nakonec zachránilo prasátko a důležitý set vyhrál. Do vítězného konce nakonec dotáhl i následující sadu a dál může snít o obhajobě titulu na Czech Open.

V soutěži žen už nepokračuje druhá nasazená Japonka Mima Itoová, která prohrála s Číňankou Wen Jia 3:4. Byla přitom velmi blízko postupu a sama ještě bude dlouho přemýšlet nad tím, jak mohla tento zápas prohrát. Za stavu 3:2 na sety vedla 10:4 a měla šest mečbolů za sebou. Wen Jia však nic nevzdala a postupně náskok začala stahovat. Nakonec vyhrála nejen šestý set, ale i celý zápas.

V semifinále bude její soupeřkou další Číňanka Wu Yang. Bývalá čtvrtá hráčka světa si poradila s Němkou Sabine Winterovou 4:1. Naopak druhé semifinále bude japonskou záležitostí. Turnajová jednička Kasumi Ishikawová porazila Portoričanku Adrianu Diazovou 4:2 a její krajanka Saki Shibatová vyhrála v japonském čtvrtfinále nad Miu Hiranovou 4:3.

Semifinále se v Olomouci odehrají ještě v sobotu večer.

 

Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open, Olomouc

Výsledky sobotního čtvrtfinálového bloku

Dvouhra muži, čtvrtfinále: Liam Pitchford (Angl.) – Dimitrij Ovtcharov (Něm.) 4:1 (11,-10,4,7,6), Zheng Peifeng (Čína) – Bastian Steger (Něm.) 4:2 (9,5,-9,-7,5,4), Marcos Freitas (Port.) – Daniel Habesohn (Rak.) 4:1 (6,-9,6,6,3), Tomokazu Harimoto (Jap.) – Patrick Franziska (Něm.) 4:2 (-2,4,-7,9,9,8).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Kasumi Ishikawová (Jap.) – Adriana Diazová (Portor.) 4:2 (-12,5,7,6,-9,5), Saki Shibatová – Miu Hiranová (obě Jap.) 4:3 (9,10,10,-7,-8,-4,7), Wu Yang (Čína) – Sabine Winterová (Něm.) 4:1 (3,5,2,-11,9), Wen Jia (Čína) – Mima Itoová (Jap.) 4:3 (-4,7,-10,5,-7,11,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE