K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Petr David byl hostem dalšího dílu PingCastu


Chtěl bych si ještě jednou zahrát finále extraligy, přiznal v rozhovoru

Patří k nejzkušenějším hráčům nejvyšší domácí soutěže mužů, ale zdaleka ještě není nejstarší. Petr David se po dlouhých letech v zahraničí vrátil před sezonou 2019/2020 do Havířova, kde působí i letos. Má ve své sbírce celkem čtyři tituly mistra republiky, tři ve čtyřhře mužů (pokaždé s jiným spoluhráčem) a jeden ve smíšené čtyřhře.

V dalším díle PingCastu si s Adamem Procházkou povídali nejen o aktuální situaci v nejvyšší domácí soutěži, ale také o nedávném utkání v Havlíčkově Brodu, které Havířovští kvůli zácpě na dálnici málem nestihli, a o působení Petra Davida v zahraničí.

Řeč byla například o Ceně Fair play, kterou v roce 2008 dostal. „Hrál jsem proti Michalu Obešlovi, prohrával jsem 2:3 na sety a 8:9. Přiznal jsem mu prasátko, Michal je můj kamarád, tohle bych mu přiznal kdykoliv. Rozhodčí to neviděl, někdy to má fakt těžké. Všiml si toho gesta nějaký novinář, co byl v hledišti, a nominovali mě na Cenu Fair play. Za tohle se ale podle mne tahle cena nedává, to bych udělal kdykoliv,“ zavzpomínal, ale okamžitě dodal, že tahle gesta nejsou vždy a všude úplně běžná. „Když jsem hrával v Německu, tam se často stávalo, že hráči podobné situace nepřiznají. Rozhodčí nějak rozhodne a hraje se dál. Takže i já vím o pár momentech, kdy jsem to neřešil, prostě jsem se přizpůsobil,“ přiznal v PingCastu.

V minulosti hrával Petr David nejen druhou nejvyšší německou soutěž, ale také okusil atmosféru Bundesligy. Na svůj první zápas v barvách Mühlhausenu zareagoval velmi jednoduše. „No, tak to byl velký trapas. Nastoupil jsem proti Ruwenu Filusovi a dostal jsem strašnou čočku. A to na obranu hraju docela dobře. Porazil jsem ho předtím někde na turnaji a věřil jsem si. Ale on mi nedal žádnou šanci a ukázal mi, kam patřím,“ zavzpomínal s úsměvem na angažmá u našich západních sousedů.

Po řadě let v zahraničí se vrátil zpět do Havířova a má jeden velký sen: „Chtěl bych si ještě zahrát finále české extraligy. Rozdat si to před spoustou diváků o titul. Byl jsem jednou v dresu Zlína ve finále, skončili jsme druzí, takže jsem ještě nikdy nebyl mistrem republiky v družstvech.“

Celý PingCast #16 si můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.