K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Satellite Tour v Havířově byl na úvod v režii českých hráčů a hráček


Ve velmi bojovném finále dvouhry dorostenců se z vítězství radoval František Onderka

Jasnou převahou českých hráčů a hráček skončily soutěže jednotlivců na druhém podniku Joola Satellite Tour 2018 v Havířově. S výjimkou dvou nejmladších kategorií ovládly zbylé čtyři a ve všech dokonce měli dvojí zastoupení ve finále.

Na turnaj totiž dorazila absolutní česká špička, ze které chybělo jen pár jmen. Například z reprezentace na MEJ v Kluži startovalo celkem devět hráčů a hráček. Není tedy divu, že se postupně probojovali až do závěrečných kol.

V kategorii dorostenek se z druhého vítězství na letošní tour radovala Tereza Pytlíková. Ve finále to ovšem neměla s ostravskou Janou Vašendovou vůbec jednoduché a musela v pátém setu odvracet dva mečboly. Měla však pevnější nervy a nakonec zvedla pohár pro vítězku nad hlavu právě ona. Dramatický byl i finálový duel mezi domácím Radimem Bakem a dalším hráčem TJ Ostrava KST Františkem Onderkou. Jeho vítězství bylo především dílem obrovské bojovnosti a přesnější hry, kterou se ve finále prezentoval.

Velmi suverénně si v turnaji starších žákyň počínala Helena Sommerová, která nedala v semifinále šanci domácí Nele Hanákové a ve finále pak ani Patricii Segeťové. A stejně bez větších problémů prošel soutěží starších žáků Jan Pisár v dresu výběru České republiky.

Pouze v kategorii mladšího žactva se na nejvyšší stupeň postavili zahraniční účastníci. Zlínská hráčka Kateřina Ďuláková statečně vzdorovala ve finále Denise Husungové z německého TTV Niedersachsenu, ale nakonec prohrála 2:3. Ve finále se snažil uspět také Matheos Remunda z pražské Elizzy, jenže nad jeho síly byl Bělorus Nikon Šutov.

Sattelite Tour 2018 pokračuje v Havířově soutěžemi družstev a pak se přesune do Hluku, kde ve dnech 18. a 19. srpna uzavře letošní ročník.

 

Joola Satellite Tour 2018, Havířov

logo_satellite tour

Finálové výsledky jednotlivců

Dvouhra juniorů, semifinále: Radim BAKO (SKST Baník Havířov) – Michal BLINKA (Česká republika) 3:1, František ONDERKA – Filip VYBÍRAL (oba TJ Ostrava KST) 3:2. Finále: František ONDERKA – Radim BAKO 3:1.

Dvouhra juniorek, semifinále: Jana VAŠENDOVÁ (TJ Ostrava KST) – Eliška KOĎOUSKOVÁ (SK Dobré) 3:0, Tereza PYTLÍKOVÁ (Česká republika) – Niamh ŠTRICOVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0. Finále: Tereza PYTLÍKOVÁ – Jana VAŠENDOVÁ 3:2.

Dvouhra starších žáků, semifinále: Matyáš LEBEDA (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Jakub Švento (Slovensko) 3:1, Jan PISÁR (Česká republika) – Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov) 3:1. Finále: Jan PISÁR – Matyáš LEBEDA 3:0.

Dvouhra starších žákyň, semifinále: Helena SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Nela HANÁKOVÁ (Česká republika) 3:0, Patricie SEGEŤOVÁ (TJ Sokol Děhylov) – Josephine Ploniesová (TTV Niedersachsen) 3:0. Finále: Helena SOMMEROVÁ – Patricie SEGEŤOVÁ 3:1.

Dvouhra mladších žáků, semifinále: Matheos REMUNDA (TTC Elizza Praha) – Dan VOLHEJN (TJ Jiskra Heřmanův Městec) 3:0, Nikon Šutov (Bělorusko) – Štěpán HOLUB (HB Ostrov Havlíčkův Brod) 3:2. Finále: Nikon Šutov – Matheos REMUNDA 3:1

Dvouhra mladších žákyň, semifinále: Denise Husungová – Detert Hannahová (obě TTV Niedersachsen) 3:0, Kateřina ĎULÁKOVÁ (KST Zlín) – Lucie MASOPUSTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:0. Finále: Denise Husungová – Kateřina ĎULÁKOVÁ 3:2.

Kompletní výsledky najdete ZDE