K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Širuček v Lisabonu skončil až mezi osmi nejlepšími


Ve čtvrtfinále český reprezentant vypadl se světovou trojkou Číňanem Lin Gaoyuanem

Ve čtvrtfinále turnaje Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus v portugalském Lisabonu bylo pět čínských hráčů, jeden Japonec, legendární Bělorus Vladimír Samsonov a pak také český reprezentant Pavel Širuček.

Vypadl pak se světovým hráčem číslo tři Číňanem Lin Gaoyuanem, takže nemusí být moc smutný z toho, že se neprobojoval dál. Dosáhl jednoznačně na maximum, v prvním kole vyřadil Španěla Carlose Machada, ve druhém Itala Mihaie Bobocicu a v osmifinále Nigerijce Quadriho Arunu.

Zápas mezi posledními osmi byl hodně vyrovnaný, první dva sety vyhrál Nigerijec, pak ovšem Širuček zvládl dvě koncovky a srovnal. V pátém setu vedl o dva míčky, když se Aruna zranil a vzdal. Ve čtvrtfinále pak český reprezentant vyzval na souboj světovou trojku Číňana Lin Gaoyuana. Ve druhém setu s ním prohrál v koncovce, ten čtvrtý dokonce dokázal vyhrát, ale jinak byl Lin Gaoyuan lepší a po výhře 4:1 postoupil do dalšího kola. Pro Pavla Širučka, aktuálně 85. hráče světového žebříčku, však byl postup do čtvrtfinále velkým úspěchem.

 

Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus, Portugal Open

Výsledky českých hráčů

Dvouhra mužů, osmifinále: Pavel ŠIRUČEK – Quadri Aruna 4:2 (-8,-5,9,9,4,w.o), čtvrtfinále: Lin Gaoyuan (Čína) – Pavel ŠIRUČEK 4:1 (4,9,6,-5,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE