K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Škola, která žije sportem


V Uherském Hradišti potrápila Ivetu Vacenovskou zkušená hráčka Monika Vybíralová

V Horním Němčí v okresu Uherské Hradiště funguje malá základní škola s malotřídkou. Žáků má škola sice málo, nadšení dětí a kantorů pro sport je však obrovské. O pingpongovou show projevili tak velký zájem, že neváhali a doslova přivezli další žáky z Dolního Němčí a Boršic, aby naplnili kapacitu potřebnou pro konání akce. O to více jsme se do této malé obce s velkým srdcem těšili.

Ve sportu a pohybových aktivitách jsou na škole v Horním Němčí aktivní už dnes. Škola je navíc zapojena do projektu MŠMT, díky které je na škole hodina pohybu týdně navíc. To oceňují nejen děti, ale také učitelé.

Show se konala v obecním kulturním domě, protože bychom se do malé školní tělocvičny všichni nevešli. Prostory byly příjemné, moderátor navíc ocenil pódium, ze kterého pozdravil všechny natěšené diváky a navnadil je na další zábavu. Pár slov pronesl na úvod také sám pan ředitel Břetislav Lebloch.

Poté už dostala prostor naše superhrdinka Iveta Vacenovská, která rozproudila sportovní zábavu. V exhibici se utkala s hráčkou sportovního oddílu KST Hluk Monikou Vybíralovou, která Ivetu v napínavé hře pořádně potrápila. Monika s sebou přivezla také dva mládežníky, kteří se představili nejen v exhibici, ale také v další části programu, kde učili děti základním pingpongovým dovednostem.

Největší úspěch měla tradičně volná zábava, při které se děti pořádně vydováděly. Čekalo na ně několik připravených stanovišť a atrakcí, které si mohly vyzkoušet. Protože nemusely sedět jako obvykle ve školních lavicích, užívaly si celý den naplno od začátku až do konce.

O kroužek stolního tenisu projevili žáci obrovský zájem. V Horním Němčí působí malý oddíl pod vedením Tomáše Němčíka. Věříme, že to nebude dlouho trvat a děti budou moci začít kroužek navštěvovat. Svou přítomností nás v průběhu show poctil také pan starosta Lumír Kreisel, který by měl v obci rád sportovní halu, kde by mohli sportovat děti i dospělí.

Nám nezbývá, než škole držet palce a popřát jim hodně štěstí.