K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Sommerová s Polákovou pokračují na turnaji v Havířově dál


Veronika Poláková si přála lehčí los, ale pak porazila silnou soupeřku

V závěrečných bojích kategorií U13 a U17 na turnaji WTT Youth Contender v Havířově bude mít zastoupení také Česká republika. V mladší kategorii postoupila Veronika Poláková do čtvrtfinále a v něm porazila Němku Josephinu Neumannovou 3:1. Druhý den turnaje si ve večerním programu zahraje proti Francouzce Leaně Hochartové o postup do finále.

Podobně se nástrahami prvního hracího dne prokousala v kategorii U17 Helena Sommerová. Po vítězství ve skupině byla nasazena přímo do druhého kola. Pak porazila Slovenku Dominiku Wiltchkovou a v osmifinále Rumunku Ioanu Singeorzanovou po pětisetové bitvě. „Jsem velmi spokojená, nečekala jsem, že budu hrát i zítra. Teď si to budu chtít užít, a hlavně budu bojovat o medaile. Cítím se herně dobře, ztracené vedení 2:0 nad Rumunkou bylo dost o ztrátě koncentrace. Jsem ráda, že z toho nakonec bylo vítězství. Hrát velký mezinárodní turnaj po dlouhé době v Havířově je super. Je tady tolik českých hráček, které mi fandily, že jsem měla pocit, jako by tady byli fanoušci,“ usmívala se česká juniorka.

Do osmifinále postoupila také Nela Hanáková, která vyřadila v play off i Francouzku Charlotte Lutzovou. Pak ale nestačila na Italku Nicole Arliaovou a s turnajem se rozloučila. Ostatní české hráčky prohrály už v prvním kole play off.

V soutěži děvčat U13 postoupila ze základní skupiny do play off pouze Veronika Poláková. Prohrála sice s Francouzkou Gaetane Bledovou, ale díky dvěma výhrám v dalších zápasech skončila ve skupině na druhém postupovém místě. Ve čtvrtfinále nastoupila proti Němce Josephině Neumannové a byl to velký boj. Česká reprezentantka ovšem dokázala, že jí prostředí v havířovské hale sedí. Vloni v létě v ní triumfovala na turnaji Satelitte Tour, a stejně tak zahrála skvěle i nyní. „Můj cíl byl postoupit ze skupiny a pak mít přijatelný los. To první vyšlo, druhé ale ne. Byla to asi nejtěžší soupeřka z těch možných. Před dvěma lety jsem s ní prohrála a stále nevěřím, že jsem ji teď porazila. Snažila jsem se dodržet taktiku, kterou mi poradil trenér a ono to fungovalo,“ řekla po zápase šťastná Veronika Poláková.

Druhý den turnaje zasáhnou v dopoledním programu do bojů hráčky, přihlášené do kategorií U11, U15 a U19, v odpoledních hodinách jsou na programu závěrečné boje o vítězství v kategoriích U13 a U17.

 

WTT Youth Contender, Havířov

Výsledky českých hráček

Dvouhra děvčat U13

Skupina 1: Leana Hochartová (Fr.) – Tereza KOVAŘÍČKOVÁ 3:0 (8,6,8), Diana Kolienniková (Ukr.) – Anežka TRUNEČKOVÁ 3:0 (1,7,10), Diana Kolienniková (Ukr.) – Tereza KOVAŘÍČKOVÁ 3:2 (3,6,-6,-14,9), Leana Hochartová (Fr.) – Anežka TRUNEČKOVÁ 3:0 (4,4,6),

Skupina 2: Carolina Chelsea Korfová (Sloven.) – Hanka KODETOVÁ 3:0 (11,8,6), Celine Anubis Panholzerová (Rak.) – Hanka KODETOVÁ 3:1 (-14,5,5,6),

Skupina 3: Anna HOLEJŠOVSKÁ – Elena Schinková (Rak.) 3:0 (7,7,4), Josephina Neumannová (Něm.) – Anna HOLEJŠOVSKÁ 3:0 (2,6,3)

Skupina 4: Veronika POLÁKOVÁ – Sára Habarová (Sloven.) 3:0 (5,6,2), Gaetane Bledová (Fr.) – Andrea SLÁMOVÁ 3:0 (6,7,6), Gaetane Bledová (Fr.) – Veronika POLÁKOVÁ 3:0 (9,5,9), Andrea SLÁMOVÁ – Sára Habarová (Sloven.) 3:0 (9,8,7).

Čtvrtfinále: Veronika POLÁKOVÁ – Josephina Neumannová (Něm.) 3:1 (12,-5,7,11).

Dvouhra děvčat U17

1. kolo: Chrysi Fotiadouová (Řec.) – Monika PAŘÍZKOVÁ 3:1 (4,7,-8,12), Nela HANÁKOVÁ – Zlata Terechová (Rus.) 3:0 (3,8,8), Adéla SAZIMOVÁ – Michelle Kasesová (Rak.) 3:0 (5,4,9), Nora Tanacsová (Maď.) – Vendula ŠICHANOVÁ 3:0 (8,4,10), 2. kolo: Helena SOMMEROVÁ – Dominika Wiltschková (Sloven.) 3:0 (9,8,9), Nela HANÁKOVÁ – Charlotte Lutzová (Fr.) 3:2 (10,7,-5,-2,12), Veranika Varabyová (Běl.) – Adéla SAZIMOVÁ 3:0 (4,8,7), osmifinále: Helena SOMMEROVÁ – Ioana Singeorzanová (Rum.) 3:2 (9,6,-8,-8,7), Nicole Arliaová (It.) – Nela HANÁKOVÁ 3:1 (-9,7,10,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST ZDE