K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tréninkový kemp HBO v Bystřici nad Pernštejnem


Během víkendu si tréninkové dávky se zkušenými trenéry vyzkoušelo pětadvacet žáků a žákyň

Ve dnech 7. – 9. června se v Bystřici nad Pernštejnem uskutečnil další tréninkový kemp projektu Hledáme budoucí olympioniky. Kempu se zúčastnilo 25 žáků a žákyň ročníků 2009 – 2012 pod vedením trenérů Radka Košťála, Martina Pytlíka, Martina Linerta, Martiny Hurníkové, Petra Synka a kondičního trenéra Miroslava Trajhana. Na účastníky kempu čekal opět pestrý a náročný tréninkový program.

Účastníci:

Simona Holubová (SKST Hodonín)

Hana Kodetová (TJ Slavoj Praha)

Tereza Kovaříčková (SK Dobré)

Elena Kuchařová (SK Dobré)

Tereza Makarová (STC Slaný)

Eliška Novotná (SKST Hodonín)

Lucie Novotná (TJ Sokol Lhenice)

Dana Popeláková (KST Zlín)

Sára Slavíkvá (TJ Sokol Děhylov)

Justýna Synková (TJ Sokol Děhylov)

Eliška Vožická (TTC Elizza Praha)

Oliver Balvar (Baník Havířov)

Jiří Bárta (ST EUROMASTER Kolín)

Radovan Březina (KST Zlín)

Lukáš Elicer (STC Slaný)

Michal Horčica (TTC Libín Prachatice)

Miroslav Hrdlička (TTC MS Brno)

Jakub Kabelka (KST Apollo Ústí nad Labem)

Ondřej Král (Slovan Hodonín)

Martin Krištof (TTC Koral Tišnov)

Jan Kunc (HB Ostrov Havlíčkův Brod)

Tomáš Málek (KST Zlín)

Tomáš Matuška (TJ Tatran Hostinné)

Lukáš Přikryl (KST Blansko)

Tadeáš Vršovský (KST Apollo Ústí nad Labem),

Se zajištěním tréninkového procesu již tradičně vypomáhali trenéři a rodiče jednotlivých hráčů, a to jak formou zásobníků, tak jako sparingpartneři, případně jako asistenti při kondiční části tréninků. Konkrétně Adam Balvar, Pavla Elicerová, Monika Hanušová, Dana Havránková, Rostislav Horčica, Jiří Král, Vítězslav Krištof, Martin Markel, Pavel Papírník, Libor Svoboda a Bohumil Vožický.

Se zajištěním kvalitních tréninkových podmínek vypomohly v roli sparingpartnerů Patricie Segetová a Markéta Synková z TJ Sokol Děhylov.

Souběžně s naším kempem probíhal kurz specializace trenérské licence B pod vedením Ivety Vacenovské a předsedkyně Trenérsko-metodické komise Marty Novotné. Posluchači B licence se v rámci praktické části studia aktivně zapojili do tréninku, kdy individuálně pracovali na zásobnících míčů s vybranými hráči a hráčkami, což významně pomohlo ke zkvalitnění našeho kempu. Kurzu se zúčastnili Martin Bajger, Tomáš Janásek, František Kanta, Jakub Kleprlík, Andrea Macurová, Václav Nedbal, Marek Obešlo, Jiří Přikryl, Daniela Rozínková, Miroslav Sklenský, Kateřina Sláčalová, Martin Stein, Břetislav Stieber, Petr Styblík, Tamara Tomanová, Lukáš Vybíral a Monika Vybíralová.

Do programu kempu se též zapojili přítomní lektoři kurzu specializace Hana Šopová, Tomáš Demek a Aleš Sviták.

Program tréninků byl rozdělen podle jednotlivých skupin. Trénink chlapců byl zaměřen na jednoduché kombinace s důrazem na kvalitu úderové techniky a na základní pohyb dolních končetin. Trénink dívek byl zaměřen na techniku základních úderů s důrazem na správné provedení při přenášení váhy  a na pohyb. Dále jsme se věnovali podání a příjmu podání. Vzhledem k tomu, že se kempu zúčastnilo mnoho nových hráčů a hráček a s ohledem na množství přítomných trenérů, využívali jsme ve větší míře trénink na zásobnících. Kondiční část byla zaměřena na rozvoj koordinačních schopností formou kruhového tréninku s důrazem na rozvoj rovnováhy, dále na všeobecný pohybový rozvoj s využitím kloboučků a dalších pomůcek, a to formou her a soutěží a též na správný postoj a pohyb při stolním tenisu, a to formou pohybových cvičení a her. Úvodní část odpoledního programu byla již tradičně věnována společenským hrám s Petrem Synkem. Večerní program byl pravidelně zakončen návštěvou místního bazénu.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům, trenérům, rodičům a sparingpartnerům, personálu Sporthotelu v Bystřici nad Pernštejnem, s jejichž pomocí se nám opět podařilo úspěšně zvládnout další tréninkový kemp projektu „Hledáme budoucí olympioniky“.

Další pokračování projektu: 3. – 9. srpna 2019, Tréninkový kemp – Bystřice nad Pernštejnem – výběr (2005 – 2009), 29. – 31. srpna 2019, Tréninkový kemp – nejmladší žactvo (2009 – 2010), 27. – 30. října 2019, Tréninkový kemp – mladší žactvo (2007 – 2008), 6. – 8. prosince 2019, Tréninkový kemp – nejmladší žactvo (2009 – 2010).

Martin Linert

Související novinky

Všechny novinky