K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tři české hráčky postoupily na ITTF Czech Open do čtvrtfinále dvouhry U21


Z českých mixů postoupili mezi šestnáct nejlepších pouze Jiří Martinko s Kateřinou Tomanovskou

Na turnaji ITTF Czech International Open v Olomouci pokračovala vyřazovací fáze dvouhry žen v kategorii U21 i kvalifikace mužů do hlavní soutěže. Večer navíc odstartovaly i smíšené čtyřhry, ve které se představily tři české dvojice.

Do osmifinále dvouhry žen U21 se dostaly tři české hráčky. A všechny tři své duely zvládly a pokračují do čtvrtfinále. Linda Záděrová podle očekávání přehrála soupeřku z Ukrajiny Veroniku Matiuninovou 3:0. To Zdena Blašková měla před sebou těžší úkol. Páté nasazené Polce Anně Wegrzynové však nedala šanci a po výhře ve třech setech postupuje dál. Proti papírové favoritce stála i Jana Vašendová, která ale duel také zvládla nad Malamatenií Papadimitriouovou z Řecka zvítězila stejným výsledkem jako její reprezentační kolegyně, tedy 3:0.

Osm českých hráčů také odehrálo druhý zápas v kvalifikaci do hlavní soutěže dvouher. Zadařilo se pouze dvěma z nich, tedy Šimonu Bělíkovi a Jakubu Kauckému, který si však výhru nad Aidosem Kenzhigulovem z Kazachstánu připsal bez boje. Ve skupinách zbývá odehrát ještě jeden či dva zápasy. Ty jsou na programu zítra.

Smíšené čtyřhry pro české barvy nezačaly dobře. Dvojice Tomáš Koldas, Gabriela Štěpánová nestačila na maďarské duo Akis Kyshegyi, Bernadett Balintová. Pak ale přišly na řadu dva česko-slovenské souboje. Ten první vyhrál český debl ve složení Jiří Martinko, Kateřina Tomanovská, když porazil dvojici Adam Klajber, Nikoleta Puchovanová 3:1. Druhý souboj ale ovládli Slováci Tibor Špánik s Natálií Grigelovou. V pěti setech přehráli Šimona Bělíka s Lindou Záděrovou.

 

2021 ITTF Czech International Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen U21

Osmifinále: Zdena BLAŠKOVÁ – Anna Wegrzynová (Pol.) 3:0 (4,8,7), Linda ZÁDĚROVÁ – Veronika Matiuninová (Ukr.) 3:0 (8,10,9), Jana VAŠENDOVÁ – Malamatenia Papadimitriouová (Řec.) 3:0 (8,6,8).

Kvalifikace dvouhry mužů

Skupina 1: Bastien Rembert (Fra.) – Michal OBEŠLO 3:2 (6,-5,8,-9,5).

Skupina 3: Sanil Shetty (Ind.) – Michal BLINKA 3:2 (-5,5,8,-8,7).

Skupina 6: Leo De Nodres (Fra.) – Ondřej KVĚTON 3:1 (4,9,-7,9).

Skupina 8: Šimon BĚLÍK – Samuel Novota (Sloven.) 3:0 (9,9,5).

Skupina 13: Jakub KAUCKÝ – Aidos Kenzhigulov (Kaz.) 3:0 WO.

Skupina 15: Naif Al-Jadai (Saud. Arábie) – Radim MORÁVEK 3:1 (-9,7,7,7).

Skupina 17: Anton Limonov (Ukr.) – Adam ŠTALZER 3:2 (7,-4,9,-4,9).

Skupina 18: Gleb Shamruk (Běl.) – Jan VALENTA 3:0 (12,10,4).

Kvalifikace smíšené čtyřhry

1. kolo: Akos Kishegyi, Bernadett Balint (Maď.) – Tomáš KOLDAS, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:1 (10,12,-10,6), Jiří MARTINKO, Kateřina TOMANOVSKÁ – Adam Klajber, Nikoleta Puchovanová (Sloven.) 3:1 (7,-9,11,8), Tibor Špánik, Natália Grigelová (Sloven.) – Šimon BĚLÍK, Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (-7,8,9,-9,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Adam Procházka