K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Úspěšné vystoupení mladých talentů na turnaji v Rintelnu


Na tradičním podniku v Německu se představilo celkem šest českých hráčů a hráček

Ve dnech 16. – 17. září se v německém Rintelnu uskutečnil 31. ročník mezinárodního turnaje mládeže TTVN Grand Prix 2017. Zůčastnilo 12 družstev z 5 zemí a 5 německých regionálních výběrů. Na turnaji startovalo šest hráčů, kteří se podobně jako v uplynulých letech zúčastnili přípravného kempu v německém Hannoveru. Nominováni byli: Nela Hanáková, Barbora Březinová, Filip Karel, Štěpán Waldhauser, Radim Morávek a Jakub Kaucký.

Soustředění probíhalo od úterý do pátku pod vedením trenérů regionálního centra Niedersachsenu Nebojsy Stevanova a Olivera Stamlera spolu s trenéry české výpravy Jánem Medveckým a Martinem Linertem.

Turnaj v Rintelnu se hraje jako soutěž jednotlivců, ovšem výsledky jednotlivých hráčů jsou bodově ohodnoceny, sečteny a následně je vyhlášeno i umístění týmů. Každý tým tvoří dva chlapci 2002 a mladší, dva chlapci 2004 a mladší, jedna dívka 2002 a mladší a jedna dívka 2004 a mladší.

Výborných výsledků letos dosáhli Filip Karel, který obsadil skvělé 2. místo v kategorii chlapců ročníku 2004 a mladších a Radim Morávek, který obsadil rovněž výborné 3. místo v kategorii chlapců ročníku 2002 a mladších. Naše družstvo se tentokrát umístilo na pěkném 4. místě, a to pouze díky horšímu umístění nejlepšího hráče družstva. Další umístění našich hráčů: 5. Nela Hanáková, 9. Štěpán Waldhauser a Barbora Březinová, 12. Jakub Kaucký.

Turnaj byl letos opět slušně obsazen, kromě hráčů z Dánska, Lucemburska a Nizozemí, se letos zúčastnila několik hráčů a hráček ze širší německé špičky ročníků 2002 – 2005. Letos jsme starší kategorii obsadili hráči ročníku 2003 v kategorii chlapců a 2004 v kategorii dívek a mladší kategorii hráči ročníku 2004. Přesto naši hráči a hráčky dokázali se všemi držet krok a v průběhu turnaje sehráli mnoho zajímavých zápasů. K obhajobě medailového umístění v kategorii výprav nám chyběl pouhý jeden bod.

Vystoupení našeho družstva bylo opět velmi dobré a navázali jsme na naše výsledky z posledních ročníků. Čtvrté místo družstva a dvě medailová umístěni mezi jednotlivci, jsme rádi, že naše mladé naděje měly možnost zúčastnit se této akce. Doufáme, že zkušenosti získané v průběhu kempu i turnaje budou motivací do dalšího tréninku.

Martin Linert

Kompletní výsledky naleznete ZDE