K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Už jsou známí medailisté na šampionátu v Nantes


Němci jsou tvrdě za svým cílem, vyřadili obhájce bronzových medailí Slovince

Evropský šampionát družstev v Nantes o víkendu vyvrcholí závěrečnými boji o tituly. Po pátečních čtvrtfinálových utkáních jsou už jasní medailisté. A rozhodně není obvyklé, aby mezi nimi chyběly hráčky Německa, stříbrné medailstky minulého mistrovství.

Těm se ovšem čtvrtfinálový duel proti Portugalkám v závěru úplně nevyvedl. Němky vedly 2:1, jenže v posledních dvou dvouhrách prohrály Nina Mittelhamová i Petrissa Soljaová. Mezi čtyři nejlepší tak postoupily Portugalky. Podobně dramatický průběh měl i souboj Maďarek s Ukrajinou, z něhož lépe vyšly Maďarky. Naopak naprosto suverénně si počínaly obhájkyně titulu Rumunky, které nedaly domácím Francouzkám vůbec žádnou šanci. Polky pak porazily Nizozemsko a rovněž nebudou chybět na medailovém ceremoniálu.

V soutěži mužů si bez problémů zajistili postup Němci výhrou 3:0 nad Slovinskem a stejným poměrem vyřadili také Švédové tým Anglie. Portugalsko porazilo Rakousko 3:1 a největší bitvu o postup do semifinále svedli Poláci s domácí Francií. Vedli už 2:0, když Marek Badowski porazil nečekaně Simona Gauzyho a pak ještě Jakub Dyjas exmistra Evropy ve dvouhře Emmanuela Lebessona. Zaplněná hala však hnala své hráče vstříc vítězství a Francouzi utkání dokázali otočit. Postoupili mezi nejlepší čtyři týmy a vyzvou v jednom z vrcholu šampionátu v semifinále Německo.

 

Mistrovství Evropy družstev, Nantes

Výsledky v play off

Ženy, čtvrtfinále: Polsko – Nizozemsko 3:1, Portugalsko – Německo 3:2, Rumunsko – Francie 3:0, Maďarsko – Ukrajina 3:2.

Muži, čtvrtfinále: Německo – Slovinsko 3:0, Švédsko – Anglie 3:0, Portugalsko – Rakousko 3:1, Francie – Polsko 3:2.

Kompletní informace o ME družstev najdete ZDE