K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Havířově skončil turnaj JOOLA Satellite Tour


Do soutěží družstev zasáhlo třináct chlapeckých a devět dívčích týmů

Po soutěžích jednotlivců jsou tradičně druhý den turnaje JOOLA Satellite Tour na programu týmové soutěže. Stejné to bylo také letos v Havířově, kde se i přes omezený počet účastníků přihlásilo třináct chlapeckých a devět dívčích družstev.

První fázi turnaje rozehrála ve skupinách, kdy z každé postoupila do vyřazovacích bojů nejlepší dvě družstva. Nechyběl nikdo z favoritů a teprve až závěrečné boje o medaile přinesly některá překvapení. Tím největším bylo vyřazení A týmu České republiky ve složení Martin Slaný, Štěpán Brhel a Ondřej Květon v semifinále. Prohrál s C týmem 1:2, když nejprve mladší žák Jaroslav Grabovský porazil Martina Slaného, pak sice vyrovnal v duelu starších žáků Štěpán Brhel po výhře nad Jindřichem Morávkem, ale postupový bod zařídil v zápase dorostenců Vít Kadlec. Dramatickou pětisetovou bitvu s Ondřejem Květonem vyhrál 12:10 v rozhodujícím setu.

Ve finále soutěže chlapců už trojice Grabovský, Morávek, Kadlec neuspěla. Proti nim stálo české béčko ve složení Jan Škalda, Martin Šíp a Adam Štalzer. V úvodním zápase sice Grabovský vedl nad Škaldou 2:0 na sety, jenže nakonec prohrál. Jindřich Morávek v souboji s Martinem Šípem začal špatně, prohrál dva sety, ale pak vykřesal naději v koncovce třetího setu. To ovšem bylo z jeho strany vše. Šíp udržel koncentraci a výhrou v dalším setu zajistil vítězství svého týmu. Duel nejstarších členů družstva už se hrát nemusel.

V soutěži děvčat mělo české áčko cestu za vítězstvím přece jen o něco jednodušší. Ve vyřazovací fázi si dokonce dorostenka Klára Hrabicová ani nezahrála. Vše zařídily její spoluhráčky, mladší žačka Veronika Poláková a starší žačka Kateřina Pisárová. V semifinále porazily SKST Havířov a ve finále pak Německo 2:0. Na bronz pak kromě domácího družstva dosáhlo ještě české céčko.

Výsledky turnaje chlapců ZDE

Výsledky turnaje děvčat ZDE