K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Havířově a Voděradech se hrály kontrolní turnaje mládeže


Z nejlepších českých kadetů nechyběl nikdo, z vítězství se radoval Tomáš Martinko

Vítězi kontrolního turnaje juniorů a kadetů v Havířově se stali domácí Jan Górecki a Tomáš Martinko z TJ Ostrava KST. Ve Voděradech se z vítězství na kontrolním turnaji mladšího žactva radovali Martin Skotnica z SK Frýdlant nad Ostravicí a Tereza Bártová z TJ Sokol PP Hradec Králové 2.

Česká juniorská jednička Jiří Martinko se kvůli poraněnému ramenu měření sil nezúčastnil, a tak se otevřela cesta za prvenstvím dalším členům širší reprezentace. Vlastimil Buben s Janem Valentou však nenašli recept na Jana Góreckého, který bez jediné porážky turnaj vyhrál. Druhé místo obsadil Jan Valenta a třetí byl Vlastimil Bubec.

V kategorii kadetů neudržel ani jeden hráč čisté skóre. Ze souboje těch nejlepších vyšel vítězně Tomáš Martinko, který sice prohrál s Šimonem Bělíkem, ale dokázal porazit své dva největší konkurenty Radka Skálu a Františka Onderku. Jako jediný na turnaji, hraném systémem každý s každým, prohrál jen jeden zápas. Martinkův spoluhráč z mistrovské TJ Ostrava KST František Onderka nakonec obsadil druhou příčku a teprve až třetí skončil nejvýše nasazený Radek Skála z Brna.

Turnaj mladšího žactva ve Voděradech se hrál nejprve ve skupinách, z nichž tři nejlepší postoupili do bojů o celkové prvenství. Mezi chlapci nenašel přemožitele jediný Martin Skotnica, vyhrál deset zápasů v řadě a zaslouženě se radoval z celkového prvenství. Tereza Bártová sice v základní skupině a pak také ve skupině o 1. – 6. místo prohrála s Patricií Segeťovou, ale i to jí nakonec stačilo k celkovému prvenství. V finálové skupině totiž měla jednu prohru už jen vsetínská Nela Hanáková, ovšem kvůli horšímu vzájemnému zápasu s Terezou Bártovou skončila druhá.

 

Kontrolní turnaj juniorů a kadetů, Havířov

Junioři: 1. Jan Górecki (SKST Baník Havířov) 7 vítězství/0 proher, 2. Jan Valenta (TSM Kladno) 6/1, 3. Vlastimil Buben (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 5/2, 4. Michal Mikolašík (SKST Baník Havířov) 4/3, 5. David Průša (TJ Elizza Praha) 2/5, 6. Tomáš Koldas (TJ Ostrava KST) 2/5, 7. František Čamr (ST EUROMASTER Kolín) 2/5, 8. Ondřej Lapčík (SKST Hodonín) 0/7.

Kadeti: 1. Tomáš Martinko 6/1, 2. František Onderka (oba TJ Ostrava KST) 5/2, 3. Radek Skála (TTC MS Brno) 5/2, 4. Matěj Stach (SK DDM Kotlářka Praha) 4/3, 5. Šimon Bělík (TTC Ostrava 2016) 3/4, 6. Filip Vybíral (SKST Baník Havířov) 3/4, 7. Adam Štalzer (TJ Ostrava KST) 1/6, 8. Ondřej Květon (SK Jiskra Domažlice) 1/6.

Kompletní výsledky najdete zde: https://www.ping-pong.cz/wp-content/uploads/2017/04/Kontrolni_turnaj_CR_kadetu_a_junioru_2017.xls

 

Kontrolní turnaj mladšího žactva, Voděrady

Mladší žáci, skupina o 1. – 6. místo: 1. Martin Skotnica (SK Frýdlant nad Ostravicí) 5/0, 2. Štěpán Brhel (SKST Hodonín) 3/2, 3. Jan Pisár (KST Rakovník) 3/2, 4. Tomáš Černohorský (TJ Sokol Vsetín) 2/3, 5. Daniel Košťál (SKST Baník Havířov) 1/4, 6. Štěpán Waldhauser (SKST Liberec) 1/4.

Mladší žákyně, skupina o 1. – 6. místo: 1. Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 4/1, 2. Nela Hanáková (TJ Sokol Vsetín) 4/1, 3. Michaela Dosedělová (Baník Březenecká Chomutov) 3/2, 4. Patricie Segetová (TJ Sokol Děhylov) 3/2, 5. Štěpánka Vrzalová (KST Hluk) 1/4, 6. Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí) 0/5.

Kompletní výsledky najdete zde: https://www.ping-pong.cz/wp-content/uploads/2017/04/Kontrolní-turnaj-ČR-2017-mladší-žactvo-Voděrady.pdf