K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Hodoníně pokračuje boj o letenky na OH mládeže


Tomáš Martinko sehrál s Bělorusem Rukljatsovem vyrovnanou partii, ale nevyšly mu koncovky

Dalším turnajem pokračuje v Hodoníně světová kvalifikace o místa na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Dva čeští zástupci ho rozehráli podobně jako ten první. Zatímco Zdena Blašková postoupila mezi osm nejlepších, Tomáš Martinko prohrál v prvním kole.

Tentokrát ovšem mladý český reprezentant podal mnohem bojovnější výkon a s Bělorusem Vladislavem Rukljatsovem prohrál až po vyrovnaných koncovkách. Hned v prvním setu měl Martinko několik setbolů, ale nakonec sadu vyhrál jeho soupeř 19:17. „Byl to důležitý moment hlavně pro psychiku. Hned po té jsem totiž prohrál další set. Ale bylo to mnohem lepší, než předchozí den. Tenhle zápas jsem mohl klidně vyhrát,“ hodnotil své vystoupení Tomáš Martinko.

Podařilo se mu vyrovnat na 2:2, ovšem pak opět měl pevnější nervy v závěru Bělorus. „Nebyl lepším soupeřem, ale já jsem o něco víc chyboval. Věřil jsem, že bych mohl do dalšího kola postoupit, ale pak jsem v šestém setu zase nevyužil setbol. Je to škoda, byla to skvělá zkušenost a pevně věřím, že na Czech Open se mi bude dařit víc. Tam bych rozhodně radost z vítězství chtěl ochutnat.“

Česká juniorka Zdena Blašková měla opět v první kole volný los a v tom druhém narazila na Finku Anniku Lundströmovou. Na vítězství 4:1 by nebylo nic neobvyklého, kdyby česká hráčka nedostala ve druhém setu kanára. „Nepamatuji si, že bych někdy na podobné akci v životě prohrála 0:11,“ usmívala se a přiznala: „Mám dneska narozeniny, takže jsem si řekla, že se prostě nebudu tento den stresovat. Možná proto jsem se zase rychle dostala zpět do tempa. Ve třetím setu jsem odvrátila nepříznivý stav 6:8 a sadu i zápas jsem nakonec vyhrála. Jsem spokojená. Finka byla dost nepříjemná, levačka, která hrála technicky dost zle. Jenže to je mnohdy složité proti takové hře najít zbraň. Jsem ráda, že to mám za sebou.“

Ve čtvrtfinále na Zdenu Blaškovou čeká Němka Franziska Schreinerová. „Jo, tu jsem na evropské kvalifikaci v Splitu nejprve sfoukla jako svíčku a pak o den později ona zase mne. Takže si máme navzájem co oplácet,“ dodala Blašková.

 

Světová kvalifikace na OH mládeže 2018, Hodonín

Dvouhra juniorů, 1. kolo: Vladislav Rukljatsov (Běl.) – Tomáš MARTINKO 4:2 (17,4,-8,-9,9,11)).

Dvouhra juniorek, 2. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Annika Lundströmová (Fin.) 4:1 (7,0,7,8,4).

 

Více informací o turnaji najdete ZDE