K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Olomouci vrcholí letošní ročník Czech Open


Timo Boll předvedl naplno své umění a postoupil do semifinále přes Korejce Lee Sangsu

Letošní ročník Czech Open v Olomouci se blíží ke svému vrcholu. V OMEGA centru sportu a zdraví vyrostl centrkurt s tribunami pro pět set diváků a zaplněné hlediště sledovalo v sobotním dopoledním programu čtvrtfinálové souboje ve dvouhře mužů a žen, na závěr pak finále smíšené čtyřhry.

Jednoznačně nejatraktivnějším duelem byl souboj Němce Timo Bolla s Korejcem Lee Sangsu. Mnohonásobný mistr Evropy a bývalá světová jednička začal výrazně hůř, nedokázal čelit soupeřově rychlé hře a brzy prohrával 0:2. Pak sice v koncovce vyhrál třetí set, jenže ten čtvrtý patřil opět Korejci. Boll ovšem předvedl dokonalý obrat a doslova vydřel výhru 4:3. Po proměněném mečbolu mohl s úsměvem rozdávat rozhovory. „Ano, jsem spokojený, hlavně proto, že on také odehrál velmi dobrý zápas. Jeho hra byla na vysoké úrovni. Pro mne bylo velmi obtížné změnit taktiku tak, abych ho dostal do potíží. Nějak se mi ale podařilo v zápase zůstat. Snažil jsem se přežít, sbírat rychlé body, ale bylo to dnes opravdu velmi náročné.“

Přiznal, že zápas mu sebral hodně sil, hlavně těch psychických. „Snažil jsem se udržet koncentraci, dobře umisťovat míčky a narušit jeho rytmus. A nějak se mi to podařilo. Ale mezitím jsem se opravdu trápil a říkal jsem si, pane bože, on je dneska zkrátka příliš dobrý,“ přiznal otevřeně a poděkoval fanouškům za obrovskou podporu. Samozřejmě, měl jsem v hledišti některé opravdu horlivé podporovatele. Třeba Marka Kláska, bývalého českého reprezentanta, který seděl v první řadě. On je můj velký fanoušek a za stolem byl vždy ten největší bojovník. Všem fanouškům bych chtěl za podporu poděkovat.“

V dalším kole čeká Bolla osmnáctiletý Taiwanec Lin Yun-Yu, který vyřadil Japonce Yuki Hirana bez větších problémů 4:0. „Semifinále bude znovu velmi náročné. Čeká mě nastupující hvězda našeho sportu Lin Yun-Ju. Nedávno vyhrál ligu T2 Diamond, kde porazil všechny špičkové Číňany. Před dvěma lety jsem ho porazil, ale od té doby se velmi zlepšil. Zítra proti mě bude stát úplně jiný hráč než posledně,“ dodal Boll.

Prvními dvěma semifinalistkami dvouhry jsou Japonky Kasumi Ishikawová a Miu Hiranová. Obhájkyně loňského vítězství Ishikawová měla po výhře nad Číňankou He Zhuojia obrovskou radost. Třikrát s ní v posledních letech prohrála, naposledy před týdnem 0:4 v Bulharsku. V Olomouci však podala precizní výkon a postoupila mezi čtyři nejlepší. V semifinále bude hrát se svojí krajankou Miu Hiranovou. Ta předvedla ještě dokonalejší obrat, než Timo Boll. S Číňakou He Zhuojia prohrávala už 0:3 na sety, ovšem evidentně se jí ještě nechtělo na turnaji skončit. Zkoncentrovala všechny síly a vyhrála čtyři sety za sebou.

Prvními vítězi na letošním Czech Open se stali Korejci Cho Daeseong, Shin Yubin, kteří vyhráli spíšenou čtyřhru. Ve finále porazili japonskou dvojici Jun Mizutani, Mima Itoová 3:2.

 

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Závěrečné výsledky turnaje

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Lin Yun-Yu (Taiwan) – Yuki Hirano (Jap.) 4:0 (1,9,7,7), Timo Boll (Něm.) – Lee Sangsu (Kor.) 4:3 (-6,-9,13,-12,9,10,8).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Kasumi Ishikawová (Jap.) – He Zhuojia (Čína) 4:1 (9,6,6,-7,9), Miu Hiranová (Jap.) – Liu Weishan (Čína) 4:3 (-8,-7,-10,8,8,8,4).

Čtyřhra mužů, semifinále: Liao Cheng-Ting, Lin Yun-Ju (Taiwan) – Nandor Ecseki, Adam Szudi (Maď.) 3:0 (7,8,9), Cho Daeseong, Lee Sangsu (Kor.) – Robert Gardos, Daniel Habesohn (Rak.) 3:2 (-9,10,-9,9,7).

Čtyřhra žen, semifinále: Gu Yuting, Mu Zi (Čína) – Chen Szu-Yu, Cheng Hsien-Tzu (Taiwan) 3:0 (6,7,7), Miu Hiranová, Saki Shibatová (Jap.), Kim Haeyong, Lee Eunhye (Kor.) 3:1 (-7,8,7,10).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Cho Daeseong, Shin Yubin (Kor.) – Stefan Fegerl, Sofia Polcanová (Rak.) 3:0 (6,5,9), Jun Mizutani, Mima Itoová (Jap.) – Gustavo Tsuboi, Bruna Takahashiová (Braz.) 3:0 (9,6,2), finále: Cho Daeseong, Shin Yubin (Kor.) – Jun Mizutani, Mima Itoová (Jap.) 3:2 (-6,13,10,-16,10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE