K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Šampionát družstev staršího žactva skončil v Ostravě


Z mistrovských titulů se radovali hráči SK DDM Kotlářka Praha a hráčky Sokola PP Hradec Králové 2

Už po jedenácté hostila TJ Ostrava ve svém areálu mistrovství republiky družstev staršího žactva. Kvůli pandemii koronaviru se červnový termín přesunul na konec srpna, ovšem týmy přijely na sever Moravy v sestavách, v nichž mohly startovat v minulé sezoně. Tituly si nakonec odvezli hráči Kotlářky Praha a hráčky Sokola PP Hradec Králové 2.

Do finále soutěže starších žáků se překvapivě neprobojoval nejvýše nasazený tým Baníku Havířov. Nestačil v semifinále právě na družstvo SK DDM Kotlářka Praha. Mladí hráči z Kotlářky se mohli spolehnout na svoji jedničku Martina Šípa, který zařídil dva body. Třetí přidal v rozhodujícím duelu Václav Podrazil, když v pětisetovém dramatu porazil Daniela Košťála.

Pražané tak v boji o titul změřili síly s družstvem pořádající TJ Ostrava KST. To mělo přece jen snazší cestu, v semifinále vyřadilo STC Slaný 3:0. Finálový souboj byl opět napínavý až do samotného konce. Tentokrát dělal dva body domácí Vít Kadlec, ale ani to nestačilo. Trenér Petr Kaucký měl totiž opět v rukávu žolíka jménem Václav Podrazil. Za stavu 2:2 přehrál Jonáše Raka 3:1 a společně se svými spoluhráči se mohl radovat z mistrovského titulu. „Je to pro nás veliké překvapení. Hodně příjemné překvapení. Náš cíl byl postup do semifinále a boj o některou z medailí. Ale měli jsme štěstí, věděl jsem, že Martin Šíp může dělat dva body. V semifinále se k němu skvěle přidal Václav Podrazil. Tohle byl skvělý zápas, protože Havířov byl velkým favoritem. A ve finále, tam pomohl týmu bodem také Michael Kopecký, takže musím říct, že to byl naprosto kolektivní výkon,“ gratuloval svému týmu k titulu trenér Petr Kaucký. Bronz vybojoval Baník Havířov, který nedal hráčům Slaného sebemenší šanci.

V soutěži starších žaček byl Sokol Hradec Králové papírovým favoritem a nejvýše nasazeným týmem. Vzhledem k pouhým čtrnácti účastníkům ovšem měly Východočešky první kolo volný los, takže do bojů zasáhly až ve čtvrtfinále. Bez problémů si v něm poradily s béčkem SK Dobré. V semifinále pak trojice Tereza Bártová, Adéla Zoubková, Anežka Truněčková nastoupila proti pražské Spartě. Ani v tomto duelu hráčky Sokola nezaváhaly a o titul změřily síly s družstvem SK Dobré A. To se do finále probojovalo přes výhru nad SKST Vlašim. Dvojice Adéla Sazimová, Vendula Šichanová však ve finále na své soupeřky nestačila.

Výhra 3:0 znamenala zisk mistrovského titulu pro Sokol Hradec Králové, což pochopitelně potěšilo i trenérku Olesju Stachovou. „Byly jsme sice v pozici papírových favoritek, ale rozdíly mezi jednotlivými hráčkami nejsou veliké. Měly jsme těžký los, takže šance byly naprosto vyrovnané. Ve finále však byly naše holky, podle mého názoru, psychicky silnější,“ řekla po vítězném duelu o zlato. Třetí místo vybojovaly hráčky Vlašimi, které porazily pražskou Spartu 3:2.

 

Mistrovství ČR družstev staršího žactva, Ostrava

Finálové výsledky

Starší žáci, finále: SK DDM Kotlářka Praha – TJ Ostrava KST 3:2

Václav PODRAZIL – Vít KADLEC 0:3 (-8,-7,-2), Martin ŠÍP – Jonáš RAK 3:0 (12,4,9), Michael KOPECKÝ – Jan LISZTWAN 3:2 (9,-9,9,-5,6), Martin ŠÍP – Vít KADLEC 0:3 (-8,-11,-6), Václav PODRAZIL – Jonáš RAK 3:1 (8,4,-9,9).

o 3. místo: SKST Baník Havířov A – STC Slaný 3:0

Vojtěch SLANÝ – Jakub MAKARA 3:0 (5,6,6), Štěpán BRHEL – Martin ČERNÝ 3:0 (9,10,10), Jaroslav BAČA ml. – David VESECKÝ 3:0 (7,6,5).

Další pořadí: 5. TJ Jiskra Strážnice, 6. HB Ostrov Havlíčkův Brod, 7. Tatran Hostinné, 8. Jiskra Heřmanův Městec, 9. SKST Liberec, 10. KST Apollo Ústí nad Labem, 11. KST Zlín, 12. Union Plzeň, 13. SKST Baník Havířov B, 14. SK Přerov, 15. SK Toužim, 16. Jindřichův Hradec.

Starší žákyně, finále: TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SK Dobré 3:0

Adéla ZOUBKOVÁ – Adéla SAZIMOVÁ 3:1 (11,-8,9,10), Tereza BÁRTOVÁ – Vendula ŠICHANOVÁ 3:1 (8,7,-7,9), Tereza BÁRTOVÁ, Adéla ZOUBKOVÁ – Adéla SAZIMOVÁ, Vendula ŠICHANOVÁ 3:0 (8,8,8.

o 3. místo: SKST Vlašim – AC Sparta Praha 3:2

Veronika POLÁKOVÁ ml. – Karolina JAROŇOVÁ 3:0 (8,7,7), Anna HOLEJŠOVSKÁ – Andrea JUNGWIRTHOVÁ 1:3 (-9,11,-8,-7,), Veronika POLÁKOVÁ ml., Tereza ČÍŽOVÁ – Karolina JAROŇOVÁ, Andrea JUNGWIRTHOVÁ 0:3 (-3,-8,-9), Veronika POLÁKOVÁ ml. – Andrea JUNGWIRTHOVÁ 3:0 (8,7,6), Anna HOLEJŠOVSKÁ – Karolina JAROŇOVÁ 3:1 (4,14,-5,8).

Další pořadí: 5. T.J. Sokol Vsetín, 6. TJ Jiskra Humpolec, 7. TJ Sokol Děhylov, 8. SK Dobré B, 9. TJ Lomnice, 10. TJ Sokol Plzeň V, 11. KST ZŠ Vyšší Brod, 12. TTC Litvínov, 13. Moravský Beroun, 14. TJ Sokol Štíty.

Kompletní výsledky turnaje starších žáků najdete ZDE

Kompletní výsledky turnaje starších žákyň najdete ZDE

Fotogalerii najdete na Flickru ČAST ZDE