K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V play off kategorií U15 a U19 se Češkám příliš nedařilo


Mladší hráčky vypadly ve druhém kole, Sommerová se Záděrovou až v osmifinále

Třetí den turnaje WTT Youth Contender v Havířově byla na programu vyřazovací fáze dívčích kategorií U15 a U19. V ní se představilo celkem devět českých hráček. Čtyři z nich přešly přes úvodní zápas, v tom druhém však žádná neuspěla.

V play off té mladší kategorie nejprve Anna Holejšovská nedokázala zaskočit favorizovanou Francouzsku a vítězku finále U13 Leanu Hochartovou. Následně však Adéla Zoubková porazila papírově silnější soupeřku z Maďarska Noru Tanačovou 3:2 a přidala se tak k Magdaléně Ščibrániové, která si druhé kolo zajistila přímo ze skupiny. V dalších zápasech už ale na své soupeřky nestačily. Zoubková nezvládla duel s turnajovou sedmičkou Ukrajinkou Veronikou Matijuninovou a Ščibrániová podlehla Seně Smailjiové z Chorvatska.

Ve kategorii U19 podobně jako v té mladší prošly prvním kolem pouze dvě juniorky. Nejvýše nasazená domácí hráčka Linda Záděrová potvrdila roli favoritky a Chrysi Fotiadouovou z Řecka přehrála 3:1. Ještě hladší průběh měl zápas Heleny Sommerové, která Francouzsku Lucii Mobarekovou porazila ve třech setech. Pak ale česká reprezentantka znovu narazila na Italku Nicole Arliaovou a stejně jako ve vzájemném duelu v kategorii U17 s ní prohrála, tentokrát 1:3. Osmifinále se stalo osudným i pro Záděrovou, která po vyhraném setu prohrála tři v řadě a z vítězství se tak radovala Ukrajinka Anastasiya Dymytrenková.

Všechny české naděje tedy vyhasly už po dvou zápasech a další kola se obejdou bez domácí účasti. Tři ze čtyř nejvýše nasazených hráček, Ruska Vláda Voroninová, Italka Jamila Laurentinová a Rumunka Elena Zahariová, jsou stále ve hře a představí se v odpoledním čtvrtfinále.

 

WTT Youth Contender, Havířov

Výsledky českých hráček

Dvouhra děvčat U15

1. kolo: Anna HOLEJŠOVSKÁ – Leana Hochartová (Fr.) 0:3 (-9,-5,-5), Adéla ZOUBKOVÁ – Nora Tanačová (Maď.) 3:2 (-10,9,-7,6,7), 2. kolo: Magdaléna ŠČIBRÁNIOVÁ – Sena Smajljiová (Chor.) 1:3 (-10,9,-5,-11), Adéla ZOUBKOVÁ – Veronika Matiuninová (Ukr.) 0:3 (-4,-2,-3).

Dvouhra děvčat U19

1. kolo: Alina Vydrušenková (Ukr.) – Jana VAŠENDOVÁ 3:1 (10,-7,7,5), Lucie Mobareková (Fr.) – Helena SOMMEROVÁ 0:3 (-9,-8,-8), Naomi Pranjkovičová (Něm.) – Kristýna PĚNKAVOVÁ 3:0 (8,6,4), Linda ZÁDĚROVÁ – Chrysi Fotiadouová (Řec.) 3:1 (5,-9,6,5), Ioana Singeorzanová (Rum.) – Tereza BÁRTOVÁ 3:0 (5,3,4), Klára HRABICOVÁ – Luciana Mitrofanová (Rum.) 1:3 (-7,6,-9,-7), osmifinále: Helena SOMMEROVÁ – Nicole Arliaová (Ita.) 1:3 (-6,8,-9,-2), Linda ZÁDĚROVÁ – Anastasiya Dymytrenková (Ukr.) 1:3 (8,-8,-8,-5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST ZDE

Adam Procházka