K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Praze je dobojováno, noví šampioni se radují


Mistrovské tituly si letos rozdělili tři hráči a dvě hráčky

Mistrovství České republiky dorostu pro rok 2017 je minulostí. Dvoudenní turnaj v neděli odpoledne završily finálové zápasy všech kategorií. Diváci si přišli na své, viděli atraktivní utkání, skvělé individuální výkony a vypjaté okamžiky.

Právě jedno takové drama nabídl semifinálový zápas dvouhry juniorů mezi Janem Valentou a Radkem Skálou. Valenta prohrával už 1:3 na sety a byl jeden míček od vyřazení. V utkání plném zvratů a parádních kontratopspinových výměn odvrátil dva mečboly a postoupil do finále. V něm opět bojoval se svým soupeřem sedm setů a tentokráte to byl Valenta, kdo promarnil slibné vedení. Nad Jiřím Martinkem vedl 3:2 a 8:6, po oddechovém času gradoval zápas v poslední možné sadě. „Po time outu jsem si řekl, že nemám co ztratit a zahrál jsem pár riskantních úderů,“ popisoval klíčový okamžik Martinko. Sedmá sada dospěla až do dramatické koncovky, kde oba aktéři neproměnili několik mečbolů. Když se však míček odrazil od pásky mimo stůl, získal Martinko rozhodující bod a zvítězil 16:14. „Byly to neskutečné nervy. Vždy když jsem měl mečbol, snažil jsem se rozehrát, a vždy mi to nevyšlo. Proto jsem zkusil zahrát poslední míček pasivně a byl z toho vítězný bod,“ řekl čerstvý mistr republiky ve dvouhře dorostu. Hráč TJ Ostrava KST měl tento týden velmi nabitý a náročný program. V týdnu totiž odehrál čtyři zápasy čtvrtfinále play off, což byl pro něj velký zápřah po zdravotní pauze vynucené zraněním ramene. Nicméně v Praze potvrdil roli nejlepšího českého juniora a nasazené jedničky.

IMG_4971

Radost Jiřího Martinka ze zlaté medaile

Semifinálová utkání dvouhry dorostenek nepřinesla žádné překvapení a do finále s přehledem postoupily dvě nejvýše nasazené hráčky. Na rozdíl od dvouhry dorostenců bylo finále dorostenek jasnou záležitostí. Stejně jako loni se z vítězství radovala Zdena Blašková z SK Dobré. Její soupeřka Kateřina Čechová sice statečně vzdorovala, ale nedokázala se vypořádat s tvrdou a přesnou hrou své soupeřky. „Myslím, že jsem mohla na mistrovství hrát ještě lépe, přesto to na titul stačilo. Mám obrovskou radost hlavně díky tomu, že jsem ve skvělém světle ukázala svůj klub SK Dobré, kde mám perfektní podmínky,“ podělila se Blašková o své dojmy. Také ona potvrdila suverénně roli největší favoritky, a ačkoliv nedávno změnila potah, stále vyhrává, co může. „S novým sendvičem se mi hraje skvěle. Má větší kontrolu, ale zase není pro soupeřky tolik nepříjemný. Tímto turnajem jsem si ověřila, že mohu vyhrávat i dlouhé výměny, což mě velmi těší,“ dodala s úsměvem nejlepší česká dorostenka.

Deblové disciplíny se také staly kořistí Blaškové

Také ve finále čtyřhry a smíšené čtyřhry byla ústřední postavou Zdena Blašková. Nejprve po boku Jiřího Martinka ovládla mix, následně s Anežkou Ilčíkovou i čtyřhru dorostenek. „S Jirkou jsem hrála poprvé a šlo nám to spolu. Akorát mi občas za stolem překáží, moc se roztahuje,“ smála se Blašková. Naopak s Anežkou Ilčíkovou tvoří sehraný pár, který ve druhém kole postoupil s odřenýma ušima, nicméně ve zbytku turnaje jasně dominoval.

Republikový šampionát staršího žactva se sice koná až za týden, ale Radek Skála a František Onderka už jeden titul mistrů republiky mají. A to dokonce z kategorie dorostu, kde se utkávali s o tři roky staršími soupeři. Sympatičtí kadeti lépe zvládly finálovou bitvu proti Jiřímu Martinkovi a Tomáši Koldasovi a získali zlaté medaile. „Je to super úspěch, čtyřhra nám opravdu jde a baví nás,“ zářil po zápase Onderka. „V pátém setu jsme udělali několik důležitých bodů servisem a důležité bylo, že jsme vyhráli třetí sadu, kde soupeři vedli už 6:0,“ dodal jeho parťák Skála.

Série mistrovstvích republiky pokračuje hned příští víkend, šampionát kadetů se uskuteční v Hostinném.

Kompletní výsledky naleznete zde

 

Mistrovství ČR dorostu 2017

Dvouhra dorostenci – semifinále

Jiří Martinko (TJ Ostrava KST) – Tomáš Koldas (TJ Ostrava KST) 4:0 (1,10 4,2)

Jan Valenta (TSM Kladno) – Radek Skála (TTC MS Brno) 4:3 (-8,6,-5,-7,10,10,6)

Dvouhra dorostenky – semifinále

Zdena Blašková (SK Dobré) – Anna Matějovská (SKST Vlašim) 4:1 (9,9,-6,8,7)

Kateřina Čechová (Hannover 96) – Nikita Petrovová (SKST Baník Havířov) 4:1 (7,-5,7,4,5)

Dvouhra dorostenci – finále

Jiří Martinko (TJ Ostrava KST)Jan Valenta (TSM Kladno) 4:3 (8,-10,-10,4,-6,9,14)

Dvouhra dorostenky – finále

Zdena Blašková (SK Dobré) – Kateřina Čechová (Hannover 96) 4:1 (6,9,-10,9,7)

Čtyřhra dorostenci – finále

František Onderka (TJ Ostrava KST), Radek Skála (TTC MS Brno) – Jiří Martinko, Tomáš Koldas (TJ Ostrava KST) 3:2 (-11,10,10,-6,6)

Čtyřhra dorostenky – finále

Zdena Blašková (SK Dobré), Anežka Ilčíková (SKST Hodonín) – Tereza Pytlíková (SKST Vlašim), Gabriela Štěpánová (SKST Baník Havířov) – 3:1 (8,-9 4,9)

Smíšená čtyřhra – finále

Jiří Martinko (TJ Ostrava KST), Zdena Blašková (SK Dobré) – David Průša (TTC Elizza Praha), Sára Allertová (SKST Baník Most) 3:1 (4,-7 5,8)