K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V televizní předehrávce nedal HB Ostrov soupeři z Havířova šanci


Zkušený Dmitrij Prokopcov nastoupil na trojce a s přehledem jistil výhru domácího týmu

Předehrávka 4. kola Extraligy mužů mezi HB Ostrov a SKST Charvát Havířov vyzněla jasně pro domácí. Svěřenci trenéra Bohumila Vožického před televizními kamerami vyhráli 3:0 a udrželi si neporazitelnost v soutěži.

Hosté nastoupili s jednou změnou v sestavě, kdy Jana Valentu nahradil osmnáctiletý Aleš Rusnák. Trenér Kamil Koutný ho navíc postavil na jedničku a nečekaně na třetí místo v sestavě se posunul Petr David. Ani tento tah nezněmil nic na tom, že domácí tým byl jasně lepší a vyhrál po zásluze.

Hned v úvodní dvouhře začal naplňovat roli favoritů Tomáš Tregler. Právě Aleše Rusnáka přehrál 3:0 na sety, když v úvodním setu mu povolil jen jeden míček. „Ptal jsem se trenéra a taky Radka Skály, co proti tomuto mladému hráči bude platit. Nakonec jsem se stejně rozhodl hrát svoji hru, a to bylo v pohodě. Tady je skvělá kulisa, diváci byli opět vynikající, trochu nervozitu vždycky cítím, ale pak je to super,“ řekl k zápasu před více než stovkou diváků Tomáš Tregler.

Hosté nakonec v utkání neuhráli ani jeden set, ovšem diváci si přišli na své. Viděli například mimořádně dramatickou koncovku druhého setu mezi Michalem Obešlem a Ondřejem Bajgerem. Domácí hráč nejprve neproměnil pět setbolů a nakonec udolal svého soupeře až 15:13. „Celý zápas jsem cítil, že mám navrch, ale ten druhý set byl určitě hodně důležitý. Nebylo to o nervozitě, zkoušel jsem v koncovce měnit styl, nakonec ani nevím, co rozhodlo a jak se to povedlo. Měl jsem asi pevnější nervy, celý zápas byl o servisu a příjmu,“ hodnotil duel Obešlo.

Taky Dmitrij Prokopcov přiznal, že v zápase s Petrem Davidem si musel hlídat především začátky výměn. Pak už se cítil silnější. Vyhrál 3:0 a pečetil vítězství domácích. „Musel jsem být pozorný na příjmu a pak prvním topspinu. Ve výměnách jsem se cítil silnější. Bylo to hodně o psychice, důležité bylo nekazit,“ řekl konkrétně po zápase.

Bývalý český reprezentant ve službách HB Ostrov předvedl skvělý výkon a podtrhl formu nováčka soutěže. Trenér Bohumil Vožický svůj tým po zásluze chválil. „Chtěl bych hráčům poděkovat za jejich bojovnost. V minulých kolech jsem měl vždy trochu obavy o výsledek, teď jsem viděl, jak bojují o každý míček, a to se mi moc líbilo.“

Trenér Havířova Kamil Koutný nejprve vyzdvihl výkon Dmitrije Prokopcova a pak přiznal, že v tomto směru mu taktika se změnou sestavy příliš nevyšla. „Petr David v úvodu sezony prohrál několik koncovek, proto jsem ho dnes nad na trojku. Nečekal jsem, že tam domácí trenér postaví Prokopcova. Ten hrál navíc dneska skvěle, nepamatuji, kdy jsem od něj viděl tak bezchybný výkon,“ dodal k utkání.

Čtvrté kolo nejvyšší soutěže pokračuje v pátek čtyřmi duely. Hráči Chebu a TTC ENFIREEX Ostrava mají možnost využít domácí prostředí a podobně jako HB Ostrov udržet v tabulce čisté konto v počtu porážek.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 4. kola

HB Ostrov – SKST Charvát Havířov 3:0

Tomáš TREGLER – Aleš RUSNÁK 3:0 (1,7,9), Michal OBEŠLO – Ondřej BAJGER 3:0 (7,13,9), Dmitrij PROKOPCOV – Petr DAVID 3:0 (8,7,6).

Záznam utkání najdete ZDE

Další program 4. kola

Pátek, 2. října

SKST Cheb – SKST Stavoimpex Hodonín (18 hodin)

SF SKK El Niňo Praha – TJ Ostrava KST (18)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – KT Praha (18)

TTC ENFIREEX Ostrava – SKST Liberec (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE