K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve čtvrtek startuje Extraliga mužů, titul obhajuje HB Ostrov


Nejvyšší domácí soutěž by měla být nejvyrovnanější za posledních několik let

Stejně jako v minulé sezoně bude i v ročníku 2021/2021 startovat v nejvyšší domácí soutěži mužů deset týmů. Hrát se opět bude dvoukolově základní část a po ní play off osmi nejlepších. Vybraná čtvrteční utkání budou opět přenášet stanice ArenaSport TV a ping-pong.tv, a co je hlavní, co hal a heren budou konečně moci i fanoušci.

Podle změn, které v některých klubech během letní přestávky proběhly, se navíc s největší pravděpodobností dočkáme nejvyrovnanějšího ročníku za posledních několik let. Tak to alespoň vypadá podle soupisek, s nimiž týmy do soutěže vstupují.

Pouze kosmetickou úpravou prošla sestava obhájce mistrovského titulu HB Ostrov Havlíčkův Brod. Trojici zkušených hráčů Tomáše Treglera, Dmitrije Prokopcova a Michala Obešla bude tentokrát jistit nejen Radek Skála, ale také Ondřej Květon. Český juniorský reprezentant v Havlíčkově Brodu už dlouho trénuje, ale vloni ještě hostoval v Chebu.

Vůbec nic se dokonce nezměnilo v týmu KT Praha, jenž si na jaře letošního roku po zásluze zahrál finále o titul. Stříbrné družstvo minulé sezony bude opět sázet na velezkušenou dvojici Tomáš Pavelka a Martin Olejník, kterou skvěle doplňuje Martin Koblížek a v případě potřeby je připraven zaskočit Jindřich Panský.

Tady ovšem klid a pohoda u těch nejlepších, co se změn na soupiskách týče, končí. Zajímavých přestupů bylo hned několik a do bojů o medaile by mělo zasáhnout minimálně pět dalších týmů. Mezi největší favority se bude bezesporu řadit vloni třetí SKST Cheb. Antonín Gavlas byl v minulém ročníku s pěti prohrami čtvrtým nejproduktivnějším hráčem a hlavní oporou družstva. Po jeho boku budou ovšem letos hrát obranář Stanislav Kučera a David Reitšpies. Dvojice, která se vrátila z Německa, mimořádným způsobem pozvedá úroveň družstva. V záloze bude navíc další obranář Stepan Šapošnikov.

Dalším týmem, v jehož barvách se představí dva nový hráči, je El Niňo Praha. Devátý celek minulého ročníku chyběl dokonce v play off, letos bude mít zcela jistě jiné ambice. Na Kotlářce bude letos doma velezkušený Jiří Vráblík. Mistr Polska a vítěz Poháru ETTU s klubem z Dzialdowa se po letech vrátil zpět do české extraligy a jeho zkušenosti se budou mladým spoluhráčům hodit. Družstvo posílil ostravský František Onderka, zůstali naopak Slovák Jakub Zelinka a junior Jakub Kaucký.

Do Havířova zamířil z TTC Ostrava junior Šimon Bělík a ten by měl společně s Ondřejem Bajgerem, Petrem Davidem a Janem Valentou vytvořit velmi vyrovnané kvarteto, jehož cílem bude vylepšit loňské páté místo. Posun směrem nahoru by se určitě líbil také družstvu TJ Sokol PP Hradec Králové 2. Loňskou sezonu tým odehrál z velké části bez své jedničky Jakuba Crhy a v play off byl bez šance. Pokud bude letos kompletní, může kvarteto Jakub Crha, Vlastimil Buben, Marek Klásek a Jan Mokrejš hrát v klidném středu tabulky.

Na lepší umístění budou bezpochyby pomýšlet také v Liberci, do kterého se opět vrací Egypťan Mohamed Shouman. V týmu naopak zůstali Jakub Seibert a Michal Blinka, je ovšem těžké odhadnout na co tato trojice bude stačit.

Dva ostravské kluby počítají v základních sestavách s bývalými parťáky z reprezentace Petrem Korbelem a Miroslavem Bindačem. TTC Ostrava 2016 bez Šimona Bělíka bude spoléhat na trojici Jakub Kleprlík, Felipe Olivares a Filip Delinčák. Petr Korbel bude v tomto případě jako velmi kvalitní pojistka pro případ, když některý z hráčů nebude moci nastoupit. V týmu TJ Ostrava KST se po třech sezonách opět představí Patrik Klos, jehož parťáky budou Tomáš Martinko a Radim Morávek. I tady lze předpokládat, že nasazení Miroslava Bindače bude spíše výjimečné.

Hodonín se v minulém roce dostal do play off a skončil osmý. Z klubu však odešel do Ostravy Patrik Klos a je otázkou, zda ho adekvátně dokáže nahradit David Štěpánek. Vloni měli oba tito hráči bilanci velmi podobnou, snad tedy ano. Bojovat o body mu budou pomáhat Michal Kadlček, Oleksandr Tymofějev a Štěpán Brhel.

Nový extraligový ročník zahájí ve čtvrtek 2. září dvě utkání. Televizní duel TTC Ostrava 2016 – SKST Cheb, který začíná tradičně v 18 hodin, a pak také od 17 hodin souboj SKST TESLA BATTERIES Havířov se Sokolem PP Hradec Králové 2.

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE