K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve Španělsku skončila kvalifikace, v hlavní soutěži bude řada Čechů


Deblový pár Karin Adámková, Aneta Kučerová potvrdil své kvality a postoupil do 1. kola

Na turnaji seriálu Seamaster 2019 ITTF Challenge ve Španělsku skončila kvalifikace a do hlavní soutěže postoupilo hned několik českých hráčů a hráček. Ti doplní přímo nasazené, takže úvodní den bude mít Česká republika silné zastoupení.

Jako jediný hráč ve dvouhře si po další výhře nad Argentincem Nicolasem Galvanem zajistil postup do prvního kola Stanislav Kučera. Vyhrál bez větších problému 3:0 a pak se kromě postupu radoval i losu v úvodním kole. Ten mu totiž přisoudil prvního nasazeného hráče, německého obranáře Ruwena Filuse. „Moc se mi líbí jeho hra, je to můj vzor. Po výhře ve skupině jsem si právě Filuse přál. Ještě nikdy jsem proti němu nehrál, takže to beru jako odměnu za postup. Bude to pro mne určitě zážitek,“ komentoval los český reprezentant.

Pokud by se mu podařilo vyhrát a postaral se tak o bezpochyby veliké překvapení turnaje, není vyloučeno, že narazí na Tomáš Konečného. Zkušený český hráč je totiž v pavouku dvouhry hned pod ním a jeho prvním soupeřem je Brazilec Humberto Manhani. Dalšího nasazeného českého reprezentanta Lubomíra Jančaříka v prvním kole čeká Francouz Bastien Rembert, Tomáše Treglera Japonec Yusuke Sadamatsu a Davida Reitšpiese Ital Leonardo Mutti.

Ve dvouhře žen se Kateřina Tomanovská z druhého místa ve skupině probojovala do předkola, ovšem tam podlehla v sedmi setech Rusce Olze Vischniakové. Měla ovšem tolik potřebné štěstí a do hlavní soutěže se nakonec dostala jako tzv. lucky looser. V prvním kole se tak představí společně s třemi nasazenými českými hráčkami. V první kole ji čeká nasazená dvojka Chilanka Adriana Diazová, Danu Čechovou Egypťanka Yousra Helmyová, Karin Adámkovou pak Taiwanka Huang Yu-Wen a Hanu Matelovou Ruska Irina Ermakovová.

V předkole hlavní soutěže se dařilo i dvěma českým párům. Dva těžké zápasy zvládla dvojice Karin Adámková, Aneta Kučerová a také Lubomír Jančařík, David Reitšpies. Obě doplní první nasazený pár turnaje Hana Matelová, Barbora Balážová.

A ve dvouhře mužů se svého soupeře dočkal také nasazený Jiří Martinko. V prvním kole změří síly se Švýcarem Nicolasem Simonetem.

 

Seamaster 2019 ITTF Challenge Spanish Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů

Skupina 5: Stanislav KUČERA – Nicolas Galvano (Arg.) 3:0 (2,10,7).

Skupina 18: Jiří MARTINKO – Amin Ahmadian (Írán) 3:0 w.o.

Dvouhra žen

Skupina 13: Kateřina TOMANOVSKÁ – Victoria Lebeděvová (Rus.) 3:1 (9,-9,10,6). Skupina 18: Krittwika Royová (Ind.) – Aneta KUČEROVÁ 3:0 (7,5,10).

Skupina 19: Sun Jiayi (Chorv.) – Karolína MYNÁŘOVÁ 3:0 (8,2,6).

Předkolo: Olga Vishniaková (Rus.) – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:3 (-12,-8,9,-6,7,6,6).

Čtyřhra mužů, 1. předkolo: Tomáš KONEČNÝ, Tomáš TREGLER – Cedric Tschanz, Lionel Weber (Švýc.) 3:0 (9,6,1), 2. předkolo: Lubomír JANČAŘÍK, David REITŠPIES – Jordy Piccolin, Gabriele Piciulin (It.) 3:0 (15,9,10), Irvin Bertrand, Leo DeNodrest (Fr.) – Tomáš KONEČNÝ, Tomáš TREGLER 3:2 (1,-9,-2,9,7).

Čtyřhra žen, 1. předkolo: Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ – Maria Dolgikhová, Jekatěrina Gusevová (Rus.) 3:2 (-4,-4,9,7,9), 2. předkolo: Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ – Daniela Ortegová, Paulina Vegová (Chile) 3:2 (6,-8,7,-10,8).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE