K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Žákovské tituly v družstvech pro Ostravu a Kotlářku


Hráči pořádající TJ Ostrava KST oplatili ve finále Hradci Králové loňskou porážku

Titul mistrů České republiky družstev staršího žactva vybojovali hráči TJ Ostrava KST a hráčky SK DDM Kotlářka Praha. Na šampionátu v Ostravě si domácí tým poradil ve finále žáků s TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0, naopak žákyně SK DDM Kotlářka Praha porazily stejným poměrem v boji o zlato TJ Sokol PP Hradec Králové 2.

Obě družstva s přehledem splnila roli favoritů a nezaváhala ani v jednom utkání. Jak ale poznamenal trenér historicky prvních šampionek pražské Kotlářky v kategorii dívek Tomáš Vrňák, cesta za titulem nebyla tak snadná. „Výsledkově to tak vypadá, ale musím říct, že jsem po dvou úvodních utkáních měl s oběma hráčkami docela hlasitý pohovor. Nebyl jsem vůbec spokojen s jejich výkony a zdůrazňoval jsem jim, o co vlastně v Ostravě hrají,“ řekl na adresu Niamh Štricové a Heleny Sommerové. Následně ovšem uznal, že v semifinále i finále hrála tato dvojice jako z partesu. „Neměl jsem jim pak co vytknout. Obě hrály skvěle a musím je za předvedenou hru pochválit. Ve finále podaly vůbec nejlepší výkon na turnaji a nedaly soupeřkám prakticky žádnou šanci,“ dodal Tomáš Vrňák.

Niamh_Stricova_Helena Sommerova_5397

Niamh Štricová s Helenou Sommerovou nedaly konkurenci šanci a vybojovaly zlato

Ve finále se jeho svěřenkyně utkaly s hráčkami TJ Sokol PP Hradec Králové 2, které si ziskem stříbrné medaile zopakovaly loňský úspěch. V semifinále vyřadily po boji TJ Sokol Vsetín a zaslouženě dosáhly na stříbro. Finálový duel koučoval Jiří Novák, trenérka Olesja Stachová totiž v průběhu turnaje musela „odskočit“ koučovat mužský tým, který hrál v Ostravě extraligový duel. „Holky obhájily nasazení na turnaji, takže jsme všichni spokojeni. Nebylo to ovšem vůbec snadné. Utkání s Frýdlantem a pak především se Vsetínem byla hodně těžká. Martina v semifinále otáčela proti Nele Hanákové nepříznivý stav 0:2. Tohle byl možná klíčový duel celé cesty do finále. Těší mě, že to zvládla,“ chválil svoji dceru, která společně s Annou Klempererovou vsetínskou dvojici porazila 3:1 a mohla se radovat z postupu do finále. „Je to určitě úspěch. Druhé místo bylo asi maximum, co se dalo uhrát. Holky z Kotlářky byly opravdu velkými favoritkami turnaje.“

Vůbec nejdramatičtějším utkáním závěrečné fáze turnaje byl boj o bronzové medaile, který nakonec lépe zvládly hráčky Vsetína. Nela Hanáková společně s Kateřinou Hnátkovou možná patřily do širšího okruhu favoritek, ovšem i tak je jejich třetí místo překvapením. „Jsme jasně nejmenší klub ze všech účastníků semifinálových bojů. A moc dobře jsme věděli, že ve hře je maximálně tak bronzová medaile, protože Kotlářka a Hradec Králové jsou o pořádný kus dál. Holky skvěle zvládly čtvrtfinálové utkání s Kladnem a pak se vytáhly v souboji o bronz. Naší velikou zbraní byla čtyřhra, kterou se snažily před šampionátem pilovat. To nakonec asi rozhodlo, protože utkání byla neskutečně vyrovnaná,“ řekla Hana Vítková, která vsetínské hráčky v cestě za medailí koučovala.

Turnaj starších žáků nabídl také hned několik zajímavých soubojů. Havířov v semifinále narazil na Hradec Králové, který se opíral o skvělého Jana Mokrejše. Dokázal porazit Filipa Vybírala i Aleše Rusnáka a výrazně pomohl svému týmu k výhře 3:2. Ve finále proti favorizované Ostravě už pak Východočeši neměli co ztratit. Prohráli 0:3, ale trenér Michal Lebeda byl spokojen. „Byli jsme na šampionátu jediný klub, který měl oba týmy ve finále. Že to ani jednou nevyšlo na titul, to nevadí. Soupeři byli v obou případech nad naše síly. My jsme například ve finále žáků nastoupili výhradně s vlastními odchovanci, zatímco domácí Ostrava je typické střediskové mužstvo. Má ve svém středu hráče, kteří do klubu přišli z různých koutů kraje. Vloni jsme Ostravu porazili, letos to prostě nešlo,“ gratuloval domácím k zisku titulu.

Trojice Tomáš Martinko, František Onderka a Adam Štalzer byla opravdu nejlepším týmem šampionátu. Ztratila jen jediný zápas a ve finále Ostravané nenechali nikoho na pochybách, že pohár pro vítěze ze své haly nepustí. Vyhráli všechny tři dvouhry a zaslouženě dosáhli na zlato. „Kluci šampionát pojali velmi zodpovědně. Byli si vědomi role favoritů a předvedli opravdu skvělé výkony. Jediné drobné zaváhání v semifinále proti Kotlářce na tom nic nemění. Já jsem nepochyboval o tom, že i tohle utkání vyhrajeme. Výborně zahrál především Tomáš Martinko, ale pochválit musím opravdu celé družstvo,“ uzavřel hodnocení šampionátu trenér vítězného družstva starších žáků Jiří Bajger.

 

Mistrovství ČR družstev 2017, starší žactvo, Ostrava

Starší žáci

Semifinále: TJ Ostrava KST – SK DDM Kotlářka Praha 3:1. František Onderka – Matěj Stach 0:3 (-9,-9,-6), Tomáš Martinko – Jakub Kaucký 3:0 (7,6,11), Adam Štalzer – Kryštof Přida 3:0 (9,7,7), Tomáš Martinko – Matěj Stach 3:0 (8,4,2). TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Baník Havířov 3:2. Filip Jakubský – Aleš Rusnák 2:3 (9,8,-8,-7,-6), Jan Mokrejš – Filip Vybíral 3:1 (-11,8,4,4), Dan Janovský – Tomáš Branný 1:3 (-8,-7,10,-6), Jan Mokrejš – Aleš Rusnák 3:1 (8,13,-9,6), Filip Jakubský – Filip Vybíral 3:0 (10,9,14).

O 3. místo: SK DDM Kotlářka Praha – SKST Baník Havířov 3:1. Matěj Stach – Tomáš Branný 3:1 (-5,8,8,7), Kryštof Přida – Aleš Rusnák 3:2 (11,-7,-8,6,8), Jakub Kaucký – Filip Vybíral 0:3 (-8,-7,-7), Matěj Stach – Aleš Rusnák 3:1 (6,-14,3,6).

Finále: TJ Ostrava KST – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0. Tomáš Martinko – Dan Janovský 3:0 (4,5,2), František Onderka – Jan Mokrejš 3:1 (9,9,-3,10), Adam Štalzer – Filip Jakubský 3:0 (10,6,13).

Další pořadí: 5. KST Zlín, 6. SKST Hodonín, 7. TJ Sokol Plzeň V, 8. SK Přerov, 9. TJ Lokomotiva Vršovice, 10. TJ Jiskra Strážnice, 11. KST Rakovník, 12. TTC Ústí nad Orlicí, 13. Spartak Kaplice, 14. SKST Liberec, 15. TJ Sokol Brušperk, 16. TJ Batesta Chodov.

Starší žákyně

Semifinále: SK DDM Kotlářka Praha – TJ Ostrava KST 3:0. Helena Sommerová – Jana Vašendová 3:0 (11,3,7), Niamh Štricová – Kristýna Bajgerová 3:0 (9,1,1), Helena Sommerová, Niamh Štricová – Jana Vašendová, Kristýna Bajgerová 3:0 (8,6,9). TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – TJ Sokol Vsetín 3:1. Martina Nováková – Nela Hanáková 3:2 (-7,-9,5,5,8), Anna Klempererová – Kateřina Hnátková 1:3 (-8,-4,9,-9), Martina Nováková, Anna Klempererová – Nela Hanáková, Kateřina Hnátková 3:0 (8,8,6), Martina Nováková – Kateřina Hnátková 3:0 (6,1,7).

O 3. místo: TJ Sokol Vsetín – TJ Ostrava KST 3:2. Nela Hanáková – Jana Vašendová 1:3 (7,-8,-7,-7), Kateřina Hnátková – Kristýna Bajgerová 3:2 (6,-9,8,-9,12), Nela Hanáková, Kateřina Hnátková – Jana Vašendová, Kristýna Bajgerová 3:0 (9,8,6), Kateřina Hnátková – Jana Vašendová 1:3 (-6,8,-8,-7), Nela Hanáková – Kristýna Bajgerová 3:2 (-8,9,7,-8,11).

Finále: SK DDM Kotlářka Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0. Helena Sommerová – Martina Nováková 3:0 (6,2,3), Niamh Štricová – Anna Klempererová 3:0 (5,4,7), Helena Sommerová, Niamh Štricová – Martina Nováková, Anna Klempererová 3:1 (-11,10,5,5).

Další pořadí: 5. TSM Kladno, 6. KST ZŠ Vyšší Brod, 7. KS Frýdlant nad Ostravicí, 8. SK Dobré, 9. Tesla Pardubice, 10. TJ Sokol Děhylov, 11. TJ Sokol Plzeň V, 12. Slovan KST Bohnice, 13. TJ Batesta Chodov, 14. TTC Litvínov, 15. TJ Jiskra Nový Bor, 16. Sokol Vrbno pod Pradědem.

 

Kompletní výsledky a informace o MČR družstev staršího žactva najdete na: https://www.ping-pong.cz/mistrovstvi/mistrovstvi-cr-druzstev-starsiho-zactva-2017/