K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zdena Blašková s Šimonem Bělíkem v osmifinále dvouher na MEJ


Český kadet si po výhře nad Maďarem Mate Ocsaim pochvaloval stoupající formu

Po velmi vydařeném odpoledni, kdy si na juniorském šampionátu v Kluži zajistili Adam Štalzer s Lindou Záděrovou medaili v mixu, pokračovali ve vynikajících výkonech i někteří další čeští reprezentanti a reprezentantky. Do osmifinále dvouhry postoupili Zdena Blašková a Šimon Bělík, mezi šestnácti je také pět deblových párů.

V deblových soutěží do dalšího kola postoupili juniorka Zdena Blašková s Italkou Jamilou Laurentiovou, kadeti Adam Štalzer s Matějem Stachem a také další páry s českou účastí Šimon Bělík a Izraelec Tal Israeli, stejně jako Ondřek Květon a Rus Ruslav Čerkes. Kadetky byly úspěšné z poloviny. Zatímco pár Anna Klempererová, Helena Sommerová prohrál po pětisetové bitvě, Linda Záděrová společně s Chorvatkou Hanou Arapovičovou bez problémů vyhrály. Všichni si tak předposlední den šampionátu zahrají v osmifinále.

O postup mezi nejlepších šestnáct se večer bojovalo také ve dvouhrách. Jako první si postup zajistil kadet Šimon Bělík, který vydřel vítězství 4:3 nad Maďarem Mate Ocsaim. Český reprezentant hrál ve vynikající pohodě a do čtvrtého setu, který prohrál. Ale i tak měl za stavu 3:1 dva mečboly. Nevyužil je a musel vynaložit veškeré úsilí, aby skvěle rozehraný zápas dotáhl do vítězného konce. „Hrál jsem první tři sety famózní stolní tenis. Vůbec jsem nečekal, že mi to takhle půjde. Pak soupeř zlepšil hru, ale mohl jsem vyhrát už ve čtvrtém setu. Byl jsem hodně nervózní a nezvládl jsem to. Mám ale radost z toho, že se mi to v sedmém setu nakonec povedlo,“ řekl po zápase Šimon Bělík.

Věří, že se už dostal do správného rytmu a jeho výkon na turnaji bude mít i dál stoupající tendenci. Zatímco ještě v dopoledním zápase nehrál podle svých představ, teď to bylo mnohem lepší. „Určitě se mi takhle bude mnohem lépe spát. Jsem stále v soutěži čtyřhry a hlavně dvouhry. Herně se projev zlepšil a věřím, že tohle ještě nebylo moje poslední slovo. Rád bych postoupil do bojů o medaile.“ V boji o postup do čtvrtfinále Bělík změří síly se Švédem Theo Abrahamssonem.

Od cenných kovů Bělíka dělí ještě dvě vítězství, stejně jako Zdenu Blaškovou, která ve dvouhře juniorek porazila Francouzku Leili Mostafaviovou 4:1. Nevyšel jí sice první set, ale tak převzala iniciativu a s přehledem vyhrála. „V úvodním setu jsem pokazila čtyřikrát bekhend, ale pak jsem si to pohlídala. Mostafaviová udělala za poslední dva roky obrovský výkonnostní skok a je to hodně kvalitní hráčka. Proto si tohoto vítězství cením,“ přiznala Zdena Blašková.

Se svojí hrou byla spokojená, cítí, že oproti začátku šampionátu hraje mnohem lépe. „Měla jsem navíc skvělou přípravu na zápas, s trenérem jsme se dívali na dva její zápasy a zvolili účinnou taktiku. Teď to ale budu mít v dalším kole ještě těžší. Čeká mě Ruska Zironovová, kterou jsem ještě nikdy neporazila. Je to nepříjemná levačka, která umí měnit rytmus hry jako málokdo. Bude to těžké, ale to si v osmifinále na mistrovství Evropy už nevyberete,“ dodala.

Kadetky Linda Záděrová s Helenou Sommerovou se bohužel do osmifinále neprobojovaly. Česká jednička Záděrová vedla nad Ruskou Ljubov Tentserovou už 3:1 na sety, ovšem poslední krček už se jí udělat nepodařilo.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých hráčů a hráček

Junioři

Čtyřhra, 1. kolo: Cristian PLETEA (Rum.), Irvin Bertrand (Fr.) – Radim BAKO, Tomáš MARTINKO 3:0 (9,9,8).

Juniorky

Dvouhra, 3. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Leili Mostafaviová (Fr.) 4:1 (-8,6,8,4,5).

Čtyřhra, 2. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ, Jamila Laurentiová (It.) – Dáša Šinkárová (Sloven.), Anastasia Jepifancevová (Ukr.) 3:0 (8,2,7).

Kadeti

Dvouhra, 3. kolo: Šimon BĚLÍK – Mate Ocsai (Maď.) 4:3 (9,7,8,-7,-12,-8,9).

Čtyřhra, 2. kolo: Adam ŠTALZER, Matěj STACH – Hamza Kamenjas (Bosna a Hercegovina), Timothy Falconnier (Švýc.) 3:2 (-10,3,-9,7,7), Šimon BĚLÍK, Tal Israeli (Izr.) – Panagiotis Adrianos, Iakovos Aivatidis (Řec.) 3:2 (-7,-4,7,5,5), Ruslav Čerkes (Rus.), Ondřej KVĚTON – Jonathan Kouchly, Natan Segal (Izr.) 3:1 (5,6,-9,7).

Kadetky

Dvouhra, 3. kolo: Ljubov Tentserová (Rus.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:3 (3,-10,-7,-8,5,7,7), Natalia Brinzaová (Mold.) – Helena SOMMEROVÁ 4:1 (5,-5,3,5,10).

Čtyřhra, 2. kolo: Ines Matosová, Patricia Santosová (Port.) – Helena SOMMEROVÁ, Anna KLEMPEREROVÁ 3:2 (7,-6,-13,6,3), Hana Arapovičová, Linda ZÁDĚROVÁ – Dominique Kieferová, Ni Xiaojing (Luc.) 3:0 (1,7,7).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE