K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ženy si zajistily účast na ME družstev ve Francii


V rozhodujícím utkání skupiny A2 porazily v Litomyšli Španělsko 3:1

Utkání, které rozhodlo o pořadí ve skupině A2 kvalifikace o postup na závěrečný turnaj ME družstev 2019 české reprezentantky zvládly na jedničku. Porazily Španělsko 3:1 a společně s vítězem skupiny Maďarskem mají účast na šampionátu ve Francii jistou.

Oba celky nastoupily ve stejném složení, jako v květnu ve Španělsku a stejný byl vlastně i průběh utkání. S tím rozdílem, že tentokrát rozehrávala souboj česká jednička Hana Matelová. Porazila Galiu Dvorakovou 3:1 a vytvořila tak dobrý základ pro konečný úspěch.

Dana Čechová proti španělské jedničce Marii Xiao bojovala, jenže byl z toho pouze jeden vyhraný set. Pak byla o kousek lepší levoruká Španělka, která naplno využívala svoji největší zbraň, a tou je kvalitní servis. „Já její servis prostě nesnáším. Má ho skvělý, hodně variabilní a když ho špatně příjmu, je po naději. My jsme se snažily na tom v tréninku pracovat, jenže ono to není tak snadné. Je to škoda, zápas byl jiný, než v květnu, já jsem přišla s novou taktikou, ale limitoval mě špatný příjem,“ konstatovala po zápase Dana Čechová.

Za stavu 1:1 šla do boje o velmi důležitý druhý bod Karin Adámková. Zhang Xuan v prvním vzájemném utkání porazila a podařilo se jí to i tentokrát. Ovšem byla to pořádná dřina. Vedla 2:1 na sety, když ve čtvrté sadě nevyužila pět mečbolů. „Asi jsem to trochu uspěchala, ale soupeřka měla i štěstí. Jednou mečbol odvrátila prasátkem, jednou úplně fantastickým úderem. Já jsem ale cítila, že mám navrch,“ řekla k důležitému momentu zápasu. V rozhodujícím setu už prohrávala 3:5, ale po oddechovém čase nejenže srovnala, ale postupně šla za důležitým vítězstvím. „Tam jsem začala hrát více na jistotu, a to se vyplatilo. Jsem šťastná, že jsem pomohla družstvu jedním bodem a chtěla bych poděkovat divákům, kteří byli skvělí. Moc mi pomohli.“

Rozhodnout utkání mohla a také to dokázala Hana Matelová. Před několika dny sice se Španělkou Marií Xiao prohrála v Lize mistrů, ovšem v národním dresu je to něco jiného. Po obrovské bitvě vyhrála 3:1. „Je to super, jsem moc ráda, že jsme to zvládly a postoupily přímo. Baráž by byla hodně nepříjemná, nerada bych v ní hrála třeba se Slovenkami. Jsme prostě tam,“ usmívala se po vyhraném zápase.

V něm sice začala o něco pomaleji, než soupeřka, ovšem už v prvním setu dokázala vyhrát koncovku a uklidnila svoji hru. „Ona opravdu rychle začíná, za to já mám úvody pomalejší. Důležitý byl třetí set, ve kterém jsem vyhrála koncovku. Pak v tom čtvrtém už jsem se soustředila na každý míček a nepřemýšlela o několika promarněných mečbolech. Nechtěla jsem hrát pátý set, to by bylo zase padesát na padesát,“ dodala.

 

Kvalifikace ME družstev 2019, ženy

Skupina A4

Česká republika – Španělsko 3:1

Hana MATELOVÁ – Galia DVORAKOVÁ 3:1 (4,7,-6,9), Dana ČECHOVÁ – Maria XIAO 1:3 (-4,4,-8,-9), Karin ADÁMKOVÁ – ZHANG Xuan 3:2 (7,-5,6,-16,7), Hana MATELOVÁ – Maria XIAO 3:1 (7,-9,12,11).

Kompletní informace o kvalifikaci na ME družstev 2019 najdete ZDE