K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zítra začíná Korea Open, představí se na něm i česká čtveřice


Už od prvního kola se kvalifikací musí prodírat Lubomír Jančařík

Další z podniků seriálu Seamaster 2019 ITTF World Tour začíná už v úterý 2. července v korejském Busanu, dějišti světového šampionátu družstev v příštím roce. Představí se na něm také čtveřice českých hráčů a hráček.

Nejprve tradičně náročná kvalifikace o postup do hlavní soutěži. Hraje se vyřazovacím způsobem a do prvního kola musí jen Lubomír Jančařík. Nastoupí proti domácímu hráči Park Gyeongtae. Pavel Širuček má v prvním kole volný los a ve druhém se utká proti vítězi zápasu mezi Uzbekem Zokhidem Kenjajevem a Korejcem Bae Huicheolem. Také Dana Čechová má v prvním kole volno, v tom druhém ji čeká vítězka duelu Sakura Moriová (Jap.) – Kim Nayeong (Kor.). A konečně Hana Matelová, ani ona se zřejmě nevyhne korejské soupeřce, protože ve druhém kole ji čeká vítězka souboje Choi Yejin (Kor.) – Rozalina Chadijevová (Uzb.).

Čeští reprezentanti zasáhnou také do čtyřhry. Dvojici Lubomír Jančařík, Pavel Širuček v prvním kole kvalifikace čeká indický pár Sharath Kamal Achanta, Harmeet Desai. Dana Čechová si zahraje debl se Slovenkou Tatianou Kukulkovou a na úvod změří síly s německou dvojicí Nina Mittelhamová, Shan Xiaona. Pár Hana Matelová, Barbora Balážová je nasazený přímo do hlavní soutěže.

O tom, že turnaj v Busanu bude opět skvěle obsazený není vůbec pochyb. Prakticky ve všech pěti soutěžích budou patřit k největším favoritům Číňané. A zejména pak devětadvacetiletý Xu Xin. Vítěz Japan Open se kromě dvouhry představí také ve čtyřhře po boku Fan Zendonga a samozřejmě i ve smíšené čtyřhře s Liu Shiwen.

Z evropské špičky nebudou scházet Švédové Mattias Falck, Kristian Karlsson, Portugalec Marcos Freitas nebo Němec Ricardo Walther. Mezi ženami pak Němka například Nina Mittelhamová, ale také Slovenka Barbora Balážová. Nasazená přímo do hlavní soutěži nejen s Hanou Matelovou ve čtyřhře i v mixu s Lubomírem Pištějem.

Více informací o turnaji najdete ZDE