K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

KT Praha využilo domácí prostředí a porazilo Ostravu 4:2


Klíčovou postavou domácího týmu byl Martin Olejník, který zařídil dva body

V televizní předehrávce 8. kola extraligy mužů zvítězili před kamerami ping-pong.tv hráči KT Praha nad úřadujícím vicemistrem TTC Ostrava 2016 po bezmála čtyřhodinové bitvě 4:2. Díky většímu počtu odehraných utkání se sice vyhoupli do čela tabulky, ale reálně si pouze pojistili druhé místo za suverénním El Niněm Praha.

Utkání bylo velmi vyrovnané, hned čtyři zápasy se rozhodovaly až v pátém setu a souboj rovněž ovlivnilo zranění zad Tomáše Pavelky. Úvodní dvouhru ovšem rozehrál ve prospěch domácích skvěle Martin Olejník, když porazil Ondřeje Bajgera 3:1. Prohrál sice první set, ovšem pak byl v koncovkách lepším hráčem. „Byl to určitě hodně kvalitní zápas a mně hodně pomohlo domácí prostředí. Věděl jsem, že bude hodně důležitý vstup do celého utkání, proto jsem se tak soustředil na každý míček. Myslím, že jsem hrál dobře, když jsem vedl, soupeř změnil taktiku, což mi občas dělává problémy. Snažil jsem se nechybovat, cesta vedla přes forhend a hlavní bylo zůstat u stolu. Ve výměnách dál od stolu je Ondřej hodně nebezpečný,“ řekl po vítězném úvodním souboji bývalý český reprezentant Martin Olejník.

Druhý duel večera nabídl souboj generací a diváci v hale i u obrazovek mohli sledovat obrovskou vůli ne zcela zdravého Tomáše Pavelky po vítězství. Prohrával se Šimonem Bělíkem 0:2 na sety, limitovaly ho bolesti zad, přesto našel nejen dostatek vůle, ale taky správnou taktiku na to, aby českého juniorského reprezentanta porazil. Povedlo se mu to v pěti setech a trenér Milan Orlowski ho za to chválil. „Tomáš byl zpočátku trochu studený, ale nevzdal to. Udělal moc důležitý bod. Musel změnit taktiku, začal od servisu, měnil rytmus hry, což fungovalo. Vynikající výkon,“ chválil svého svěřence.

Pak ovšem přišly pro domácí tým komplikace. Chilan ve službách ostravského družstva Felipe Olivares otočil zápas s Bohumilem Vožickým. I on prohrával 0:2 a také on dokázal pětisetovou bitvu rozhodnout ve svůj prospěch. „Hrál jsem na začátku příliš rychle a ve stejném tempu. Cítil jsem se herně dobře, jenže soupeři tohle vyhovovalo. Proto jsem musel něco změnit. Zvolnil jsem, začal hrát víc na faleš a vynutil si pátý set. Ten byl náročný hlavně na psychiku, proto jsem rád, že jsem ho vyhrál,“ říkal spokojeným hlasem po zápase.

Když pak v souboji s Ondřejem Bajgerem vzdal Tomáš Pavelka ve druhém setu, srovnali hosté stav utkání na 2:2. Ovšem ne nadlouho. Skvěle hrající Martin Olejník opět přiblížil Pražany k cenné výhře. Porazil Olivarese, jak jinak, než v pěti setech. Po dvou vyhraných sice dovolil svému soupeři srovnat, ale rozhodující dějství ovládl poměrně suverénně. „Mám ze dvou bodů v takovémto utkání velikou radost. My jsme vyhráli i první utkání v Ostravě, ovšem to nebyl soupeř v takové formě, jako nyní. V tomto zápase to nebylo snadné, Olivares za nepříznivého stavu neměl co ztratit a začal hrát hodně na riziko. Bylo proto důležité i v pátém setu zachovat klid a čekat trpělivě na chybu,“ hodnotil zisk třetího bodu Olejník.

Úvod šesté dvouhry naznačoval, že by utkání ještě nemuselo končit. Šimon Bělík nad Bohumilem Vožickým vyhrál první dva sety a schylovalo se ke čtyřhře. Jenže zkušený domácí hráč byl proti. I s potřebnou dávkou štěstí postupně srovnal stav a nakonec zápas dotáhl do vítězného konce. „Hrálo se mi obtížně a moc mi pomohl třetí set, který jsem vyhrál. Pak jsem si říkal, že když jsem ztratil vedení v prvním dnešním zápase, třeba to otočím tentokrát já. Povedlo se, samozřejmě, že mi pomohlo o trochu štěstí, ale to k tomu patří. Nebylo snadné přizpůsobit taktiku, nejsem zvyklý pinkat tolik do forhendu. Jenže přes jeho bekhend to nešlo, byl to opravdu těžký zápas,“ uzavřel vystoupení obou týmů vítěz rozhodující dvouhry Bohumil Vožický.

Zbylé tři duely 8. kola extraligy mužů se odehrají v pátek 15. listopadu. Havířov přivítá Sokol Hradec Králové, TJ Ostrava KST vyzve pražské El Niňo a Cheb vyrazí do Liberce.

 

Extraliga mužů 2019/2020

Předehrávka 8. kola

KT Praha – TTC Ostrava 2016 4:2

Martin OLEJNÍK – Ondřej BAJGER 3:1 (-11,9,4,12), Tomáš PAVELKA – Šimon BĚLÍK 3:2 (-4,-8,7,10,6), Bohumil VOŽICKÝ – Felipe OLIVARES 2:3 (8,8,-8,-9,-10), Tomáš PAVELKA – Ondřej BAJGER 0:3 (-6,w.o.), Martin OLEJNÍK – Felipe OLIVARES 3:2 (5,10,-2,-6,5), Bohumil VOŽICKÝ – Šimon BĚLÍK 3:2 (-9,-7,4,8,9).

Další program 8. kola

Pátek 15. listopadu

SKST Baník Havířov – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (17)

TJ Ostrava KST – SF SKK El Niňo Praha (17)

SKST EUROMASTER Liberec – SKST Cheb (18)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE

Související novinky

Všechny novinky