K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Změna na čele, Ostrov porazil Elizzu a vede 1. ligu mužů


Hodonín odehrál víkend jen ve třech hráčích

Po dlouhé době došlo ke změně na prvním místě tabulky v 1. lize mužů. Hodonín, který odehrál víkendová utkání pouze se třemi hráči, zaváhal, čehož bez milosti využil HB Ostrov. Ten si ve vzájemném střetnutí vyšlápl na Elizzu a zvítězil poměrně hladce 10:4. „Musím pochválit kluky za super výkon. Máme radost, že jsme první v tabulce, ale Elizza má ještě zápas k dobru. Věděli jsme, že bude bez Hrnčiříka, takže jsme chtěli bodovat hlavně přes mladé hráče. Je trochu škoda, že nebyla kompletní. Stále nás ale čeká pět kvalitních utkání, ve kterých se rozhodne,“  řekl po zápase jeden ze zkušených hráčů v kádru Havlíčkova Brodu František Kanta.

Východočeský souboj mezi Chocní a Sokolem sliboval napínavou podívanou, což se také potvrdilo. Domácí nastoupili bez jedničky Radka Košťála a hosté bez Michala Lebedy, takže ani jedno družstvo nebylo v optimální sestavě. Choceň měla blízko k vítězství, ale vedení 7:4 nepřetavila v zisk všech bodů, když Janovský v posledním duelu překvapil Čopiána a zvítězil 3:1. Utkání tak skončilo nerozhodně 9:9.

DTJ se neprosadilo proti Hodonínu, který přijel jen ve třech hráčích. Ve velmi dlouhém duelu zvítězil jihomoravský tým 10:6. Hradecký celek měl blíže k bodovému zisku v neděli, kdy hrál s Hustopečemi, ale vyrovnaný kádr hostů nakonec i díky bezchybnému výkonu Schwarzera zdolal Hradec 10:7. Hustopeče s přehledem vyhrály i v Liberci, takže měly úspěšný víkend, za to Hodonín už ve třech v neděli nebodoval. Liberec vyhrál nejtěsnějším poměrem 10:8.

Polovinu možných bodů uhrálo Brno, které sestřelilo El Niňo 10:1, ale prohrálo 6:10 s Elizzou. Bez bodu opět skončil Zlín, který prohrál 1:10 s Ostravou a 2:10 s Havířovem. Naopak Nový Jičín Ostravu i Havířov porazil a vyhoupl se už na 7. místo ligové tabulky.