NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

Květon se Záděrovou postoupili v mixu do hlavní soutěže

V Národním tréninkovém centru začal po jednodenní pauze další významný turnaj. Tentokrát Feeder ze série WTT. V kvalifikaci singlu hrálo pět Čechů, ale ani jeden se dál nedostal. Jediný postup tak zaznamenali ve smíšené čtyřhře Ondřej Květon a Linda Záděrová.

Jako první zasáhla do kvalifikačních bojů v Havířově Kateřina Tomanovská, která také ze všech českých hráčů a hráček měla nejblíže k postupu. S Hongkonžankou Karen Lee Hoi Man prohrávala 0:2, ale dvěma vyhranými koncovkami se vrátila do zápasu. Také pátá sada byla vyrovnaná až do samotného konce, ale pevnější nervy ukázala Asiatka a vyhrála 11:9.

Jako druhá se představila Anna Klempererová proti Haracové z Turecka. Vyhrála napínavou první sadu a také v druhé rozhodovaly až poslední dva míčky. Od té doby se však Haracová výrazně zklidnila a zlepšila svoji hru a další dvě sady byly pevně v její režii. Klára Hrabicová a Ondřej Květon dostali těžké soupeře, kteří byli nad jejich síly a neuhráli proti nim ani set. Havířovská hráčka prohrála s Rumunkou Plaianovou a Květon s Italem Piccolinem.

Nakonec se v singlech do hlavní soutěže z kvalifikace neprobojoval nikdo. Svůj duel totiž prohrál ve druhém kole také Šimon Bělík s Italem Rossim. Šanci měl zejména v prvním setu, který prohrál v koncovce, ale pak už byl jeho soupeř lepší.

Přece jenom se však alespoň jednou české barvy objevily mezi postupujícími. V soutěži smíšených čtyřher totiž své kolo vyhrála nově složená dvojice Ondřej Květon - Linda Záděrová. Ti si s mongolským párem poradili ve čtyřech setech. Hráli jsme spolu poprvé, takže jsme si museli chvilku zvykat, ale myslím si, že nám to sedělo. Využili jsme poměrně příznivého losu a jsme rádi, že postupujeme dál. Neznervózněli jsme ani ve po třetím setu, který jsme prohráli, protože jsme cítili, že jsme prohráli jen kvůli našim chybám. Jinak jsme byli lepší," shodli se Květon se Záděrovou.

WTT Feeder Havířov

Výsledky českých hráčů a hráček:

Kvalifikace mužů, 1. kolo

Jordi Piccolin (Ita.) – Ondřej KVĚTON 3:0 (3,9,7)

Kvalifikace žen, 1. kolo

Karen Lee Hoi Man (Hongkong) – Kateřina TOMANOVSKÁ 3:2 (7,8,-9,-12,9), Ece Haracová (Tur.) – Anna KLEMPEREROVÁ 3:1 (-10, 9,3,3), Tania Plaianová (Rum.) – Klára HRABICOVÁ 3:0 (8,10,4)

Kvalifikace mužů, 2. kolo

Carlo Rossi (Ita.) – Šimon BĚLÍK 3:0 (10,4,5)

Kvalifikace smíšené čtyřhry, 1. kolo

Ondřej KVĚTON, Linda ZÁDĚROVÁ – Munk-Ochir Manlaijargal, Baljinnyam Uvgunburgedová (Mongol.) 3:1 (9,4,-8,6)