K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Česká juniorská jednička nestačila na soupeřku z Hong Kongu


Lee Ka Yee vystavila stopku Zdeně Blaškové na prvním ze dvou kvalifikačních turnajů v Hodoníně

První pokus vybojovat si místo na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires nevyšel ani české juniorce Zdeně Blaškové. Na kvalifikačním turnaji v Hodoníně prohrála ve čtvrtfinále s Lee Ka Yee z Hong Kongu 0:4. Další šanci bude mít hned v úterý, kdy se hraje nový turnaj.

Blašková držela s asijskou soupeřkou krok pouze v prvním setu, který prohrála v koncovce. Pak už byla Lee Ka Yee lepší hráčkou. „Mně její hra hodně vadí. Už jsem s ní hrála několikrát, dokonce jsem jednou vedla 3:0 na sety a stejně jsem prohrála. Vlastně jsem ji ještě nikdy neporazila,“ řekla k zápasu Zdena Blašková. „Kazila jsem hodně na bekhendu a taky příjem byl špatný. Tohle prostě nešlo. Musím se pořádně vyspat na další den, kdy budu mít ještě jednu šanci. Navíc mám narozeniny, tak to bych si mohla dát hezký dárek, kdyby mi další turnaj vyšel,“ dodala.

Ví však moc dobře, že ani ve druhém turnaji ji nečeká nic jednoduchého. Například světová juniorská dvojka Srbka Sabina Surjanová vypadla už ve druhém kole a bude směrem k další šanci vybojovat letenku do Buenos Aires bude vzhlížet s podobnými nadějemi.

Vítězi prvního turnaje o postup na hry se stali Francouz Bastien Rembert, který ve finále porazil Yu Khinghanga z Ázerbajdžánu 4:2 a Rumunka Andeea Dragomanová. Ta si ve finále poradila stejným poměrem s Chorvatkou Andreou Pavlovičovou

 

Světová kvalifikace na OH mládeže 2018, Hodonín

Dvouhra juniorek, čtvrtfinále: Lee Ka Yee (Hong Kong) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:0 (9,7,4,8).

Finálové výsledky

Dvouhra juniorů: Bastien Rembert (Fr.) – Yu Khinghang (Ázerb.) 4:2 (-7,10,-9,8,9,7).

Dvouhra juniorek: Andeea Dragomanová (Rum.) – Andrea Pavlovičová (Chor.) 4:2 (-8,10,9,6,-8,8).

Více informací o turnaji najdete ZDE