K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České debly na světovém šampionátu neuspěly


Pavel Širuček s Tomášem Polanským Číňany zaskočili, ale vyhrát se jim nepodařilo

První den hlavních soutěží na mistrovství světa v Budapešti skončil pro české barvy velikým zklamáním. Ze hry už jsou totiž všechny deblové páry, které se do prvního kola probojovaly, včetně nasazené česko-slovenské dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová.

Turnajové sedmičky nestačily na brazilsko-srbský pár Bruna Takahashiová, Andrea Todorovičová a prohrály 3:4. Po špatném vstupu do zápasu se favoritky přece jen vzchopily, vyhrály třetí set, pak v pátém odvrátily mečbol a nakonec si vynutily rozhodující sadu. V ní ovšem opět prohrály a jejich sen zasáhnout do závěrečných bojů na turnaji se rozplynul.

Prohráli také David Reitšpies s Lubomírem Jančaříkem a Karin Adámková s Anetou Kučerovou. Jediné vítězství tak v hlavní soutěži zaznamenali ve smíšené čtyřhře Tomáš Polanský s Hanou Matelovou. V prvním kole porazili po boji australskou dvojici Heming Hu, Melissa Traperová 4:3, ve druhém kole pak už nestačili na čínský pár Xu Xin, Liu Shiwen.

Největší pochvalu pondělního podvečera nakonec za svůj výkon zaslouží pár Pavel Širuček, Tomáš Polanský. Česká dvojice neměla snadný los, hned v prvním kole jim totiž přisoudil čínskou dvojici Ma Long, Wang Chuqin. Na stole číslo 1 v hlavní hale se však rozhostilo hrobové ticho, když Češi vyhráli první set. Hráli odvážně, přesně a důrazně. Tohle na Číňany platilo. „Určitě jsme je zaskočili a musí nás mrzet, že jsme v tom nedokázali pokračovat dál. Ve druhém setu jsme měli dva setboly, ve třetím byl stav 9:9 a stále jsme byli ve hře. Nemáme se ale za co stydět, byl to dobrý výkon, sice ne bez chyb, ale určitě jsme jim nedali nic zadarmo,“ shrnul vystoupení české dvojice Pavel Širuček.

Společně s Tomášem Polanským sklízeli zasloužený potlesk od „nečínských“ fanoušků v hale. Působili za stolem lehce a nebáli se dlouhých výměn. Favorizovaným Číňanům chvíli trvalo, než našli správné tempo. „Cítil jsem se v tom zápase skvěle. Uhrál jsem pár dobrých balonků a dokud jsme nezačali dělat lehké chyby, byli jsme víc než vyrovnaným soupeřem. Souhlasím s tím, že jsme měli vyhrát druhý nebo alespoň třetí set. To by se pak zápas vyvíjel trochu jinak. Takhle se soupeř postupně zlepšoval, vyhrát s Číňany na čtyři sety, to je potřeba udělat rychle a důrazně. Jakmile najdou své tempo, je to špatné,“ dodal Tomáš Polanský.

O tom, jak jsou čínští hráči důrazní a rychlí se pak za několik minut odpočinku přesvědčil s Hanou Matelovou ve smíšené čtyřhře, kde ve druhém kole prohráli a také v této soutěži skončili.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Ma Long, Wang Chuqin (Čína) – Tomáš POLANSKÝ, Pavel ŠIRUČEK 4:1 (-8,13,9,3,4), Mattias Falck, Kristian Karlsson (Šv.) – Lubomír JANČAŘÍK, David REITŠPIES 4:0 (4,2,6,8).

Čtyřhra žen, 1. kolo:  Bruna Takahashiová (Braz.), Andrea Todorovičová (Srb.) – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 4:3 (5,9,-9,3,-11,-6,7), Sun Yingsha, Wang Manyu (Čína) – Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ 4:0 (4,5,6,4).

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ – Heming Hu, Melissa Traperová (Austr.) 4:3 (-8,9,7,-10,7,-9,6), 2. kolo: Xu Xin, Liu Shiwen (Čína) – Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ 4:0 (8,5,6,10).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE