K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České družstvo skončilo na MSJ třinácté


V bojích o konečné umístění dostala příležitost také Klára Hrabicová

Soutěže družstev na mistrovství světa juniorů v thajském Koratu vrcholí. Jediným evropským týmem, který získá jednu z medailí, jsou junioři Francie. Jinak boje o stupně vítězů ovládli podle očekávání Asiaté.

České juniorky obsadily konečné třinácté místo. Po dvou prohrách za sebou se svěřenkyně trenéra Tomáše Vrňáka opět mohly radovat z vítězství. Nejprve porazily Kanadu a v utkání o třináctou příčku také Austrálii.

Poprvé na šampionátu zasáhla do soubojů i Klára Hrabicová a vedla si výborně. Sice hned svůj první zápas s Kanaďankou Benitou Zhouovou prohrála, ale pak za stavu 2:2 zajistila výhrou nad Joyce Xu rozhodující třetí bod. A další vítězství si připsala i Proti Australankám. když jasně přehrála Parleen Kaurovou. Obě utkání se skvěle povedly Lindě Záděrové, která vyhrála všechny čtyři dvouhry.

Finále soutěží družstev jsou na programu ve středu, kdy se rozehrají také úvodní kola smíšené čtyřhry. Ve čtvrtek pak začnou zápasy ve skupinách také dvouhry.

 

Mistrovství světa juniorů 2019, Korat

Výsledky českých hráčů a hráček

Družstva juniorky

Utkání o 13. – 16. místo: ČESKÁ REPUBLIKA – Kanada 3:2. Klára HRABICOVÁ – Benita Zhou 0:3 (-10,-8,-8), Linda ZÁDĚROVÁ – Joyce Xu 3:1 (7,-5,12,8), Zdena BLAŠKOVÁ – Kelly Fei Zhao 2:3 (9,6,-6,-6,-8), Linda ZÁDĚROVÁ – Benita Zhou 3:0 (11,1,10), Klára HRABICOVÁ – Joyce Xu 3:1 (7,5,-9,5).

Utkání o 13. místo: ČESKÁ REPUBLIKA – Austrálie 3:1. Klára HRABICOVÁ – Parleen Kaurová 3:0 (3,8,6), Linda ZÁDĚROVÁ – Matilda Alexanderssonová 3:0 (8,6,6), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Michelle Wu 1:3 (-6,-7,9,-9), Linda ZÁDĚROVÁ – Parleen Kaurová 3:1 (7,-9,3,3).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE