K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České reprezentantky čeká těžký duel ve Španělsku


Maria Xiao je jedničkou družstva, které na nedávném světovém šampionátu vyhrálo druhou divizi

První fáze mistrovství Evropy družstev 2019, tedy kvalifikace na závěrečný turnaj do Francie, pokračuje dalším kole. Čeští muži mají po odhlášení Islandu ze soutěže volno, naopak ženy čeká těžký úkol. Po domácí prohře s Maďarskem hrají dnes od 19 hodin ve Španělsku.

Pokud chtějí pomýšlet na postup ze tříčlenné skupiny A4, potřebují vyhrát. Španělky totiž v prvním svém utkání porazily Maďarky, a tak jediným týmem bez vítězství jsou prozatím svěřenkyně trenéra Petra Engela. Německý kouč do utkání postaví trojici Hana Matelová (47. na světovém žebříčku), Dana Čechová (94.) a Karin Adámková (121.), tedy trojici která na nedávném mistrovství světa družstev odehrála většinu utkání. Češky na šampionátu obsadily 21. místo, Španělky byly 25. Vyhrály druhou divizi a mají, na rozdíl od českých hráček, jistotu, že si za dva roky v Koreji zahrají Championship divizi.

Kvarteto Maria Xiao, Galia Dvoraková, Ana Garciová a Zhang Xuan v posledním utkání na šampionátu v Halmstadu porazilo Francii, což jen potvrzuje jeho kvalitu. Jedničkou týmu je levačka Maria Xiao, aktuálně 62. hráčka světa. Jen o dvě desítky hůř je na žebříčku zkušená Galia Dvoraková (83.), pak je tady další hráčka s čínským jménem Zhang Xuan (131.) a družstvo doplní jedna z dvojice Sara Ramirezová (246.) nebo Ana Garciová (349.).

Utkání Španělsko – Česká republika vysílá v přímém přenosu streamová televize Laola1.tv a sledovat ho můžete ZDE

Kompletní informace o 1. fázi ME družstev najdete ZDE