K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České stolní tenistky porazily Brazílii 3:0


O body se podělily Iveta Vacenovská, Hana Matelová a Dana Čechová

Stolní tenistky České republiky ve svém čtvrtém vystoupení na mistrovství světa družstev v Kuala Lumpuru porazily Brazílii přesvědčivě 3:0. Svěřenkyním trenéra Pavla Krpce se však postup mezi dvanáct nejlepších družstev světového šampionátu v Malajsii paradoxně vzdálil. V dalším utkání skupiny B totiž Německo podlehlo KLDR hladce 0:3, což odsunulo postupové ambice českého týmu do oblasti teorie. Pokud favorizované Japonsko zítra podle očekávání porazí Německo, stačí severokorejským stolním tenistkám v závěrečném střetnutí s Českou republikou uhrát jediný bod.

DSC00339_A

České stolní tenistky nastupují k dnešnímu utkání s Brazílií

Cestu za druhým vítězstvím českého družstva v turnaji nastartovala Iveta Vacenovská. Devětadvacetiletá česká reprezentantka vybojovala důležitý první bod, když v pětisetové bitvě porazila Brunu Takahashiovou. Hana Matelová v následující dvouhře s výjimkou třetí sady kralovala v souboji s Caroline Kumaharaovou a zvýšila na 2:0. Až na trojce se objevila nejlepší brazilská stolní tenistka Gui Lin. Letošní šampiónka Latinské Ameriky, působící stejně jako Iveta Vacenovská v rakouském Linci, tahala od začátku utkání s Danou Čechovou za kratší konec. Dvaadvacetiletá Brazilka dokázala vyhrát pouze druhý set, víc jí toho zkušená česká reprezentantka nepovolila. České stolní tenistky tak porazily Brazílii 3:0.

Dana s Gui DSC00345_A

Momentka z utkání Dany Čechové s brazilskou jedničkou Gui Lin

„Dnešní vítězství 3:0 nad Brazílií vypadá jednoznačně ale úplně jednoduché to nebylo. Určitě byl hodně důležitý první zápas, který Ivet vyhrála proti Takahashiové 3:2. Tato mladá Brazilka včera dokázala porazit Němku Silbereisenová a i dnes chvílemi hrála výborně. Naštěstí to Ivet zvládla, holky se uklidnily a Hanka pak oplatila porážku Kumaharaové, se kterou v posledním vzájemném utkání prohrála. Hanka hrála opět skvělé a vyhrála 3:1. Poslední zápas sehrála Dana proti Gui Lin výborně takticky a po výhře 3:1 na sety jsme se mohli radovat. Bohužel na vedlejším stole prohrály Němky s KLDR 0:3 a to nám nedává příliš šanci na postup,“ zhodnotil dnešní utkání českých stolních tenistek s Brazílií trenér Pavel Krpec.

DSC00343

O zápasy v základních skupinách není v Kuala Lumpuru velký zájem…

Situace ve skupině B se však, k malé radosti českých reprezentantek, zamotala. O tom, kdo doprovodí suverénní Japonky do bojů o medaile, rozhodnou závěrečné zápasy. Po dnešní porážce Německa od KLDR mají svěřenkyně trenéra Pavla Krpce před sebou téměř nadlidský úkol. Pokud chtějí postoupit do osmifinále, musí v závěrečném utkání vyhrát nad silným družstvem KLDR. A při předpokládaném vítězství Japonek nad Německem to musí být 3:0. V takovém případě by došlo v minitabulce ze vzájemných zápasů Německa, KLDR a České republiky k rovnosti bodů i skóre. O tom, které dva celky by doprovodily Japonsko do bojů o 1. až 12. místo, by rozhodly sety, případně míčky…

Men's Group at the Perfect 2016 World Team Table Tennis Championships,28 Feb 2016 - 06 Mar 2016, Kuala Lumpur, MAS

Liam Pitchford byl strůjcem dnešního vítězství Anglie nad Německem v poměru 3:1. Foto ittf

Boll onemocněl aneb druhá porážka Německa

Stolní tenisté Německa se na MS v Kuala Lumpuru “starají“ o překvapivé výsledky. Úřadující vicemistři světa už podruhé klopýtli. Němci v dnešním dopoledním utkání bez nemocného Bolla prohráli s Anglií 1:3 a jejich přímý postup do bojů o medaile je vážně ohrožen. A může být ještě hůř. Pokud svěřenci trenéra Jörga Rosskopfa nezvítězí v závěrečném středečním utkání ve skupině nad Švédskem alespoň 3:1, nepostoupí vůbec do bojů o 1. až 12. místo, což se jim v novém tisíciletí na MS ještě nestalo… Německo od roku 2000 nasbíralo celkem čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili a nikdy neskončilo hůře než na osmém místě. Letos mu hrozí dokonalý kolaps…

Čeští stolní tenisté hrají od 12:30 hodin zápas s Čínou, který můžete sledovat živě ZDE: http://www.ittf.com/itTV/


Mistrovství světa družstev ve stolním tenisulogo MS družstev 2016

CHAMPIONSHIPS DIVIZE

ŽENY

Skupina B – IV. kolo

Brazílie – Česká republika 0:3

Bruna TAKASHIOVÁ – Iveta VACENOVSKÁ 2:3 (9,-3,-3,4,-4), Caroline KUMAHARAOVÁ – Hana MATELOVÁ 1:3 (-3,-7,10,-3), GUI Lin – Dana ČECHOVÁ 1:3 (-9,7,-9,-7).

Další výsledky IV. kola: Německo – KLDR 0:3, Japonsko – Thajsko 3:0.

Pořadí ve skupině B po čtvrtém kole: 1. Japonsko 8 bodů, 2. KLDR (9:3) 7 b., 3. Německo (9:5) 7 b., 4. Česká republika 6 b., 5. Brazílie (2:12) 4 b., 6. Thajsko (1:12) 4 body.

Další program českých reprezentačních celků:

Úterý 1. března 2016

MUŽI (skupina A) – IV. kolo

19:30 hodin (12:30 hod. SEČ):    Čína – Česká republika  (stůl č. 2)

Vizitky soupeřů čs. reprezentačních kolektivů v základních skupinách najdete ZDE: MS družstev 2016 v Kuala Lumpuru vizitky čs. soupeřů o.k.

Oficiální webové stránky mistrovství světa družstev 2016 ve stolním tenisu najdete zde: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2587&category=WTTC

Aktualizováno: 1. března 2016 v 16:00 hodin