K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Českým nadějím se v Maďarsku dařilo


Linda Záděrová s Klárou Hrabicovou ovládly v Szombathely soutěž družstev

Čtyřdenní účast v Szombathely na Hungarian Youth Open 2020 přetavili mladí čeští reprezentanti v celou řadu medailí. Turnaj, kterého se kromě české výpravy zúčastnili pouze domácí mladí hráči a hráčky, byl ovšem více o přípravě a možnosti kvalitního tréninku.

Potvrdil to také předseda Komise vrcholového sportu ČAST Petr Nedoma, který v Maďarsku působil rovněž v pozici kouče. „Moc se nám celá akce líbila a naprosto splnila účel. Ve zbrusu nové hale byly skvělé tréninkové podmínky. Maďaři jsou ve všech mládežnických kategoriích na podobné výkonnostní úrovni jako my, takže i společné tréninky měly odpovídající kvalitu. Hodně se hrálo, ve výpravě bylo několik nových hráčů a hráček, zařazených do reprezentace. V době, kdy v České republice nelze trénovat, byla akce opravdu velikým přínosem.“

Samotného turnaje se zúčastnila dvacítka českých hráčů a hráček, domácí konkurenci tvořil stejný počet maďarských talentů. Medailově byli výrazně lepší hosté z České republiky. Z celkového počtu dvanácti soutěží (v každé kategorii se hrála dvouhra, čtyřhra a také soutěž družstev) vyhráli celkem devět.

Na nejvyšší stupínek nepustily vůbec domácí hráčky české kadetky. Dvouhru (ve výsledcích jsou jen zápasy vyřazovacích bojů) vyhrála Kateřina Pisárová, která společně s Veronikou Polákovou ovládly také čtyřhru. Češky vyhrály rovněž soutěž družstev. V juniorkách se z vítězství ve dvouhře radovala Klára Hrabicová, druhou zlatou pak společně s Lindou Záděrovou přidaly v družstvech. V kategorii kadetů ovládl dvouhru Martin Šíp a se Štěpánem Brhelem vyhráli i družstva. Ve čtyřhře pak vyhráli Martin Slaný s Maďarem Ádamem Cserim. Junioři Adam Štalzer s Ondřejem Květonem rovněž vyhráli čtyřhru, v ostatních dvou soutěžích se ze zlata radovali domácí.

Výsledky Hungarian Youth Open najdete ZDE