K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Cheb v televizní předehrávce vyhrál v Havířově


Obranář Stanislav Kučera poprvé v sezoně vyhrál a pečetil výsledek 3:0 pro hosty

Bez větších problémů zvládli před televizními kamerami v předehrávce 4. kola Extraligy mužů roli favorita hráči Chebu. Na stolech Havířova vyhráli 3:0, když v utkání ztratili pouhé dva sety.

Jednotlivé dvouhry ovšem nabídly zajímavou podívanou a velmi často se rozhodovalo až v koncovkách jednotlivých setů. Potvrdil to i po výhře nad domácím Ondřejem Bajgerem zkušený Antonín Gavlas. Z výhry měl velikou radost a přiznal, že zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak by se podle skóre mohlo zdát. „Je to tak, Ondra první dva sety celou dobu vedl a já jsem v koncovce zachoval trochu chladnější hlavu. On byl trochu pomalejší, oproti poslednímu vzájemnému zápasu. To byl jako uragán. Dnes jsem se snažil lépe umisťovat míčky, hodně na střed stolu a taktika prostě fungovala,“ řekl po zápase.

Pak přišel o svoji neporazitelnost v letošním ročníku nejvyšší soutěže havířovský Petr David. Čtyři výhry v řadě za sebou a pak nepřekonatelná překážka jménem David Reitšpies. Chebský dlouhán hrál s velikou jistotou a po čtyřech setech zvedl radostně ruce nad hlavu. „Věděl jsem, že Petr začal nový ročník ve velké formě a já budu muset hrát svoje maximum. To se naštěstí povedlo. Bodoval jsem svým servisem, což mu první dva sety dělalo největší problém. Jsem rád, že se mi povedlo ho dneska porazit,“ prozradil klíčovou zbraň proti domácímu hráči.

Pak se v dresu Havířova poprvé v sezoně představil Šimon Bělík. V úterý vybojoval titul dorosteneckého mistra republiky a proti obranáři Stanislavu Kučerovi začal velmi dobře. Jenže v koncovce druhého setu zaváhal a o poznání zkušenější Kučera nakonec našel způsob, jak si s Bělíkem poradit. Zapomněl na své předchozí nepovedené zápasy, zlepšil hru zejména z forhendové strany a vyhrát tři sety za sebou.

Po rozpačitém úvodu sezony měl opět důvod k radosti. „Musel jsem se nad sebou trochu zamyslet a na tenhle zápas jsem se těšil. Cítil jsem se dobře, jako za starých časů. Byl jsem připravený zapomenout na předchozí tři zápasy, které nebyly z mé strany vůbec dobré. Kluci mi ukázali jak na to, inspiroval jsem se jejich bojovným výkonem a já doufám, že to teď už bude lepší,“ řekl hodně diplomaticky ke svému výkonu Stanislav Kučera.

Nejvyšší domácí soutěž pokračuje v pátek dvěma duely, další dva jsou odloženy.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek utkání 4. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – SKST Cheb 0:3

Ondřej BAJGER – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-8,-10,-9), Petr DAVID – David REITŠPIES 1:3 (-5,-6,8,-5), Šimon BĚLÍK – Stanislav KUČERA 1:3 (9,-10,-4,-8).

Další program 4. kola

Pátek, 1. října

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – TTC Ostrava 2016 (18)

HB Ostrov H. Brod – SKST PLUS Hodonín (18)

Pátek, 8. října

TJ Ostrava KST – KT Praha (18)

Čtvrtek, 14. října

SF SKK El Niňo Praha – SKST Liberec (17)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE