K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dana Čechová v Hodoníně koučuje kadetky a učí se


Šestice studentů trenérské licence A má na turnaji světového okruhu praxi

Česká reprezentantka a aktuálně 142. hráčka světového žebříčku Dana Čechová sedí u ohrádky a koučuje české kadetky. Vedle ní sedí bývalá dlouholetá opora reprezentace a čerstvá maminka Iveta Vacenovská. Rovněž rozdává pokyny svým svěřenkyním. I tohle mohou fanoušci a účastníci turnaje Czech Junior & Cadet Open vidět na vlastní oči.

Šestice studentů trenérské licence A je na praxi, někteří z nich koučují na této úrovni poprvé, pro jiné je to už věc dávno známá. Kromě Čechové a Vacenovské jsou zajímavá i další jména. Jaroslav Mikeska, Petr Nedoma, Martin Merker nebo další bývalá reprezentantka Lenka Harabaszová.

Ti všichni by rádi letos v listopadu nebo příští rok v březnu chtěli dvouleté studium ukončit. „Pro mne je tohle úplná novinka. Ještě nikdy jsem tuto věkovou kategorii na turnaji světové mládežnické série nekoučovala. Minulý týden jsme s mladými reprezentanty absolvovali soustředění, teď je vedeme přímo v zápasech,“ vysvětluje Dana Čechová.

Tvrdí, že pro studium nejvyšší trenérské licence se rozhodla z jednoho naprosto logického důvodu. „Dělám stolní tenis celý život a mít i nejvyšší trenérskou licenci mi připadalo důležité. Už s ohledem na budoucnost. Nikdy nevíte, kdy to budu potřebovat.“

Co konkrétně pro špičkovou stolní tenistku takovýto turnaj znamená? Je to především obrovská zkušenost a také veliká změna. „Učím se všechno od začátku. Taky jsem kdysi jako malá holka začínala, ale to už si vlastně ani nepamatuji. Je to úplně jiný svět. Jiné pokyny, jiné rady, všechno je potřeba absolutně zjednodušit. A taky jinak mluvit a mít jiný přístup, než to známe z vrcholového sportu. Pochválit, i když se něco třeba nepovedlo. Jde o to, jestli hráčka udělala to, co jsme se dohodly. Celkově je studium hodně náročné, měla jsem teď doslova šílený program a musela zrušit dva velké turnaje. Ale jsem ráda, že jsem se do toho pustila,“ dodává Dana Čechová.

V soutěži družstev na turnaji měla na starosti nejméně zkušené družstvo kadetek. Trojice Vendula Šichanová, Magdaléna Ščibrániová a Veronika Poláková pod jejím vedením jedno utkání vyhrála a všechny tři mladé hráčky si moc dobře uvědomovaly, kdo že jim to na turnaji kryje z lavičky záda. „Víme, že naše trenérka je reprezentantka. Je dobrá, umí poradit před zápasem i během něho. Určitě mi pomohla. Jsem v Hodoníně na tomto turnaji poprvé a je to tady fajn,“ stručně shrnula dosavadní zkušenosti na Czech Junior & Cadet Open Magdaléna Ščibrániová.