K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Desátý PingCast nabídl rozhovor s Danou Čechovou a Františkem Onderkou


Věděli jste, že bývalá úspěšná reprezentantka už přes rok pracuje v bance?

Jubilejní desátý PingCast v letošní sezoně nabízí tradičně zajímavé povídání. Michal Henžel si do něj pozval bývalou úspěšnou českou reprezentantku Danu Čechovou, která svoji hráčskou kariéru zakončila stylově ziskem mistrovského titul s Břeclaví. Pak si povídal s Františkem Onderkou, juniorským reprezentantem, jehož hráčské osudy budou po letech strávených v Ostravě spojené od podzimu s pražským El Niněm.

Co nového se můžete dozvědět? Tak třeba způsob, jakým se Dana Čechová dostala k nové práci. „V době covidu, někdy v dubnu minulého roku, přišla náhodou nabídka pracovat do jedné banky. Starat se o dotační programy o podporu malých a středních podniků. Řekla jsem si, proč ne. Doba, kdy se otevře sportování byla v nedohlednu, uvažovalo se restartu někdy v září a říkala jsem si, že mám pět měsíců na to, abych zjistila, jestli tohle je cesta. Zda se to dá skloubit s přípravou na ligu a podobně. Šla jsem do toho a jsem za to moc ráda,“ poodhalila nový životní směr, kterým se vydala.

Po nástupu do práce ovšem přišla nabídla od nizozemské reprezentantky Britt Eerlandové, zda by ji nemohla Dana Čechová trénovat. Cílem byl postup na olympiádu do Tokia. To se nakonec také povedlo, ovšem pro dnes už bývalou českou reprezentantku to znamenalo mimořádné časové zatížení. „Začaly jsme spolupracovat někdy v září, což už jsem pár měsíců v bance pracovala. Nebyly ale žádné turnaje, nikam se nejezdilo, takže v tom problém nebyl. Pak jsme ale měly letět na první turnaje do Číny, a to už jsem pochopitelně musela řešit. Šla jsem za svým šéfem a on mi na to řekl, že tohle je životní šance a že mě podpoří. Vybrala jsem si dovolenou, na zbytek dnů jsem dostala neplacené volno. Kolegyně si rozdělily moji práci, zkrátka musím říct, že mám skvělého šéfa a skvělou partu lidí kolem sebe.“

Podobně ale musela řešit své angažmá v letošním roce, protože strávila tři týdny na turnajích a světové olympijské kvalifikaci v Kataru, čeká ji mistrovství Evropy a pak samozřejmě olympijské hry.

Pokud se chcete dozvědět víc o poslední sezoně Dany Čechové, ale také plánech Františka Onderky, pusťte si na YouTube kanále České asociace stolního tenisu celý PingCast #10.

Na stejném místě můžete i všechny ostatní díly PingCastu. Během léta se tento pořad na několik týdnů odmlčí a nabídneme vám pouze speciály s tématy kolem mistrovství Evropy dospělých i mládeže. Se startem nové sezony se však opět můžete těšit na pravidelné pondělní rozhovory o stolním tenisu.