K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dnes slaví osmdesátiny Jiří Pischel


Dlouholetý trenér a metodik má také několik medailí z ME i MS veteránů

Zarputilý zastánce didaktické zásady „názornosti“, vynikající trenér a školitel, ale také úspěšný reprezentant na světových i evropských šampionátech veteránů Jiří Pischel (na snímku první zprava) se dnes dožívá 80 let.

Jako bývalý pedagog dokázal v oblasti trénování, metodiky a školení trenérů vždy zaujmout jedinečným způsobem a dodnes si jeho tréninky pochvalují děti na Olomoucku, ale také trenéři při školeních licence C.

Typický příklad originálního přístupu Jiří Pischela zaznamenal vloni na začátku roku na metodickém webu ČAST Martin Merker. …I když kvantum probrané látky bylo větší, než co by se dalo za dva dny zapamatovat, střídání praktických vsuvek s občasnými diskuzemi v teorii udržovalo mysl většiny studentů v pohotovostním stavu. Hlášky pana Pischela typu: „Chcete-li, začnem, nechcete-li, tak taky,“ posouvaly školící bloky tím správným tempem, aniž by bylo zapotřebí nahánět (ne)ukázněné žáky….

Jiří Pischel se pravidelně účastní i velkých mezinárodních turnajů veteránů. V roce 2016 přivezl bronz v kategorii M75S z mistrovství světa v Alicante, ve své sbírce má také stříbro v kategorii M60S z mistrovství Evropy 2003 v Courmayeru, bronz v deblu ze šampionátu v Poreči 2009 a další bronz ze singlu na šampionátu v Brémách 2013.

Přejeme všechno nejlepší, spoustu zdraví a pohody do dalších let