K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Doma jsem hlavně máma na plný úvazek, říká Dana Čechová o posledních dnech


Nejlepší hráčka letošního ročníku extraligy vůbec nebere karanténu negativně

Jakou soutěž hrajete a jak to s ní během koronavirové situace vypadá?
Hraji českou Extraligu za MSK GUMOTEX Břeclav ZFP Group. Momentálně máme odehranou základní část a play off je zrušené, takže jsme pro letošní sezonu již dohrály. Samozřejmě mě to mrzí, protože play off je nejzajímavější částí soutěže a nejvíc mě baví, ale s rozhodnutími ČAST souhlasím a vzhledem k aktuálnímu vývoji situace to byl určitě rozumný krok. Myslím si, že pokud budeme moct začít trénovat a hrát na konci léta, tak za to budeme rádi.

Vy jste byla nejlepší hráčkou soutěže, takže z vašeho pohledu to byla vydařená sezóna, že?
Ligová sezona mi vyšla super, hrála jsem fakt parádně. Ale nejen ligová sezona, i ta mezinárodní nebyla vůbec špatná. I když jsem spadla na světovém žebříčku, tak je to především kvůli podstatně větší a silnější mezinárodní konkurenci. Herně jsem se letos cítila nejlíp za poslední roky. Je to odraz spolupráce s Peterem Engelem, se kterým jsme za poslední 3 roky pracovali na zlepšení mojí hry a troufám si tvrdit, že to letos začalo zapadat všechno do sebe.

Udržujete se doma v kondici, nebo máte jiný program?
Doma jsem hlavně máma (úsměv). Ale to mi nebrání v pravidelném běhání v přírodě, posilování nebo zahradničení. Jsem zvyklá být neustále v pohybu a rozhodně na tom nic nemění ani vyhlášená karanténa.

Máte kde trénovat alespoň základní údery, nebo si dáváte od hraní nucenou pauzu?
Možnost tréninku bych určitě někde našla, protože obývací pokoj máme dost veliký (smích), ale rozhodla jsem se tohle období zaměřit spíše na fyzickou kondici. To je v mém případě nejdůležitější faktor a když budu v dobré kondici, tak návrat za stoly nebude tak náročný a dlouhý.

Jak se váš klub postavil k současné situaci? Posílá vám peníze dle dohody, nebo došlo k určitým úpravám?
Břeclav je jeden z nejspolehlivějších a nejstabilnějších klubů, v jakých jsem za posledních 20 let hrála. Vedení klubu je otevřené a vždy komunikuje na rovinu. Prozatím žádná omezení ze strany klubu nepřišla, ale všechna sportovní omezení trvají teprve nějakých 14 dní.

Jak snášíte karanténu?
Já jsem máma na plný úvazek. Užívám si naplno každý den doma se svojí pětiletou dcerou Gabrielou a manželem Romanem. Děláme spousty věcí, na které jsme díky pracovní vytíženosti neměli čas. Karanténu vůbec neberu jako negativní zásah do mého života a do života mojí rodiny. Naopak, zastavili jsme se.

Na video z kondičního tréninku Dany Čechové se můžete podívat na metodickém webu ČAST ZDE.