K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Domácí šampionát začal kvalifikací dvouhry


Jan Valenta se po vleklých zdravotních problémech dostává do formy, postoupil do hlavní soutěže

V plzeňské sportovní hale začalo letošní mistrovství republiky mužů, žen, juniorů do 21 let a juniorek do 21 let. Úvodní den bojovalo 105 mužů a 78 žen o postup do hlavní soutěže ve dvouhrách. Většině papírových favoritů se ve skupinách dařilo.

Z nejvýše nasazených mužů v sedmadvaceti skupinách se do předkola nepodařilo postoupit osmi. S turnajem se loučili Jan Gorecki, Jakub Plachta, Adam Štalzer, Radim Morávek, Tomáš Hort, Martin Pařízek, Lukáš Hobl a Lukáš Heinzl. Největším překvapením byl naopak postup juniora Kryštofa Přídy a kadeta Martina Šípa.

Vítěze jednotlivých skupiny (s výjimkou pěti nejvýše postavených na žebříčku, kteří postoupili rovnou do hlavní soutěže) čekala po slavnostním zahájení šampionátu 2. fáze kvalifikace, hraná k.o. systémem. Je potěšitelné, že v ní uspěli například i junioři Jan Valenta, Kryštof Přída, Ondřej Květon, Jan Mokrejš a také kadet Martin Šíp. Celkem do hlavní soutěže postoupilo šestnáct kvalifikantů.

Ženy zahájily boje ve dvaceti skupinách a mezi vítězkami byly rovněž hlavně nasazené jedničky. S výjimkou Markéty Vondrákové, Elišky Šedové, Petry Zýkové, Anety Matoušové, Anety Bošinové a Martiny Sobkové. Vítězky rovněž čekala 2. fáze, některé hráčky v ní musely absolvovat dokonce další dva zápasy. A také v této soutěži do sobotních bojů postoupila jedna kadetka. Helena Sommerová společně se sedmi dalšími hráčkami vyzvou o víkendu šestnáctku nasazených. Postoupily také juniorky Anna Klempererová s Janou Vašendovou. Mladým hráčům a hráčkám se v kvalifikaci jednoduše dařilo.

Svoje soutěže rozehráli i junioři a juniorky do 21 let. Obhájce mistrovského titulu z minulého roku Jiří Martinko vyhrál nad Jakubem Plachtou v pěti setech. Postoupil i jeho mladší bratr Tomáš, který vyřadil Matěje Stacha. Také dalším mladým hráčům se dařilo. Postoupili například junioři Šimon Bělík, František Onderka nebo Radek Skála. Mezi juniorkami do 21 let několik drobných překvapení bylo, ale největší favoritky postoupily. Loňská finalistka Anna Matějovská nebo Zdena Blašková s Anežkou Ilčíkovou.Nečekala se snad jen prohra Nikity Petrovové s Annou Klempererovou.

Sobotní boje o mistrovské tituly začnou v 9 hodin. Na ping-pong.tv budete moci sledovat program na prvních dvou stolech.

Kompletní výsledky mistrovství republiky najdete ZDE