K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Družstvo žen v Gondomaru prohrálo s Rakouskem a je vyřazeno


Velmi důležitou čtyřhru české reprezentantky prohrály, pak už průběh utkání zvrátit nedokázaly

Českému družstvu žen se sen o olympijských hrách rozplynul. V úvodním utkání světové kvalifikace prohrála trojice Hana Matelová, Dana Čechová a Karin Adámková s reprezentací Rakouska 0:3 a je vyřazena.

Rakouský trenér trochu nečekaně nechal seděl na lavičce Amelii Soljaovou, která svojí atypickou hrou a antitopspinovým potahem budila před utkáním veliký respekt. Namísto toho poslal do čtyřhry dvojici Liu Jia, Liu Yuan. Tento tah mu vyšel a obě Asiatky v rakouském dresu vybojovaly důležitý první bod. „My jsme to nečekaly. Musím říct, že jsme se připravovaly na Amelii Soljaovou v sestavě. V deblu to ale možná pro nás bylo lepší, myslím, že bylo vše otevřené,“ přiznala po utkání česká jednička Hana Matelová, která s napětím sledovala, jak si Dana Čechová s Karin Adámkovou povedou.

Češky prohrály 1:3 na sety. „Nervozita na začátku určitě byla. Chvíli nám trvalo, než jsme se zajely, ale pak jsme to dotáhly až na 9:9. Škoda, že jsme prohrály. Druhý set už to bylo lepší, dokázaly jsme vyrovnat a bylo vidět, že s nimi můžeme hrát. Nemyslím že bychom pak byly horší, možná jsem pár míčků v závěru uspěchala, ale bylo to hodně těsné,“ řekla ke čtyřhře Karin Adámková.

Souboj dvou týmových jedniček byl velmi vyrovnaný. Sofia Polcanová prohrála první set, ale pak se postupně zlepšovala a ve třetím i čtvrtém setu vyhrála koncovky. „Sofia neudělala v koncovkách jednoduchou chybu. Za mne byl klíčový moment ve třetím setu, kdy jsem odvrátila několik setbolů a za stavu 11:11 jsem měla připravený balon. Místo toho, abych to zabila do bekhendu jsem čekala, že ona tam půjde a já to chtěla dát do protipohybu. Soupeřka tam ovšem byla připravená a poslala mě po lajně. Ve čtvrtém setu jsem taky v závěru prohrávala, stáhla jsem to na 9:10 a prohrála jsem. Je to obrovská škoda,“ řekla k zápasu se Sofií Polcanovou česká reprezentantka Hana Matelová.

Věřila, že kdyby se spoluhráčkám podařilo vyhrát čtyřhru, byla by rakouská jednička pod větším tlakem a pak by i častěji chybovala. „I mně by se hrálo za stavu 1:0 lépe, bohužel to nevyšlo. Jsme hodně zklamané, soupeřky byly favoritem, ale prohrát 0:3 jsme určitě nechtěly. My jsme potřebovaly, aby se nám všechno sešlo, to se dnes nepovedlo.“

Definitivní podobu výsledku dala bývalá mistryně Evropy Liu Jia, která porazila Danu Čechovou 3:0. Rakušanky tak postoupily do dalšího kola v němž v přímém souboji o letenky na olympiádu vyzvou Španělky. Ty si snadno poradily 3:0 s týmem Velké Británie.

 

Světová olympijská kvalifikace družstev

Výsledky českých družstev

Ženy, 1. kolo: ČESKÁ REPUBLIKA – Rakousko 0:3

Karin ADÁMKOVÁ, Dana ČECHOVÁ – Liu Yuan, Liu Jia 1:3 (-9,7,-6,-6), Hana MATELOVÁ – Sofia Polcanová 1:3 (7,-3,-11,-9), Dana ČECHOVÁ – Liu Jia 0:3 (-4,-5,-10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE