K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

El Niňo porazilo v televizní předehrávce Cheb


Jiří Vráblík vyhrál obě dvouhry a pak pochválil oba své mladší spoluhráče

Souboj dvou týmů, které budou zcela jistě patřit k nejlepším v letošním ročníku Extraligy mužů, svedl proti sobě los už ve 2. kole. Domácí El Niňo Praha hostilo Cheb a diváci v hale i u televizních obrazovek viděli velmi kvalitní stolní tenis. Z vítězství se možná trochu nečekaně radovali hráči El Niňa, kteří vyhráli 3:1.

Největší zásluhu na tom má Jiří Vráblík. Bývalý reprezentant se vrátil po dlouhých letech z Polska a potvrdil, že hraje stále skvěle. V úvodní dvouhře porazil 3:0 Davida Reitšpiese a posunul domácí do vedení. „Já jsem věděl, že s ním musím hrát aktivně a vůbec mu nedovolit dostat se do jeho tempa. To je pak nezastavitelný. My se velmi dobře známe, já vím, že bych s ním neudržel krok fyzicky, proto jsem musel hrát jinak, chytře a myslím, že to vyšlo do puntíku,“ byl po zápase spokojený Jiří Vráblík.

Vyrovnat se podařilo Antonínu Gavlasovi, když souboj se Slovákem Jakubem Zelinkou měl celou dobu pod kontrolou. Vyhrál 3:0 a vyrovnal. „Už jsem s Kubou několikrát hrál, vždycky jsem vyhrál, byť to bylo těsné. Snažil jsem se hodně měnit taktiku, ať neví, co ode mne čekat. Myslím, že moje větší zkušenosti rozhodly,“ řekl Antonín Gavlas.

Klíčový se ukázal souboj ve třetí dvouhře, kde přece jen zkušenější obranář Stanislav Kučera byl v souboji s domácím Františkem Onderkou v roli favorita. Vyhrál úvodní set, jenže pak se Onderka rozehrál k mimořádnému výkonu. Zvládl souboj s vlastní nervozitou, dodržoval taktické pokyny a po dalších třech setech zvedl vítězně ruce nad hlavu. „V extralize jsem porazil Standu poprvé a jsem hrozně šťastný. Byl jsem hodně nervózní, tady v mém novém klubu je super atmosféra a diváci skvěle fandí. Věděl jsem, že na něj platí, když začnu útok bekhendem, ale já měl v prvních dvou setech takovou sádru, že to nešlo. Teprve pak jsem začal hrát víc na střed, útočit forhendem a mám obrovskou radost, že to vyšlo. Doufám, že si to diváci užili,“ řekl šťastný František Onderka.

Utkání rozhodl Jiří Vráblík, který předvedl mladým spoluhráčům v týmu, jak se bojuje o ligové body. Prohrával s Antonínem Gavlasem 0:2 na sety, pak srovnal a v rozhodujícím setu odvracel hned tři mečboly. To se mu povedlo a svůj hned první naopak proměnil. „Je to skvělé, soupeř byl před utkání samozřejmě favoritem, ale my jsme cítili šanci. Věděl jsem, že pokud udělám dva body, může jeden z mých spoluhráčů přidat ten třetí. V minulém utkání to byl Kuba Zelinka, teď se to povedlo Frantovi Onderkovi. Takhle se mi to líbí,“ shrnul utkání Jiří Vráblík.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Program utkání 2. kola

SF SKK El Niňo Praha – SKST Cheb 3:1

Jiří VRÁBLÍK – David REITŠPIES 3:0 (4,2,13), Jakub ZELINKA – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-2,-16,-6), František ONDERKA – Stanislav KUČERA 3:1 (-4,9,4,9), Jiří VRÁBLÍK – Antonín GAVLAS ml. 3:2 (-6,-8,10,6,11).

Další program utkání 2. kola

Pátek, 10. září

SKST TESLA BATTERIES Havířov – KT Praha (17 hodin)

TJ Ostrava KST – TTC Ostrava 2016 (18)

SKST Liberec SKST – SKST PLUS Hodonín (18)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – HB Ostrov H. Brod (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE