K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

El Niňo s chutí vyhlíží osmifinále Poháru ETTU

Antonin Gavlas_8764

S bilancí 11 výher a 1 porážky patří Antonín Gavlas mezi nejlepší hráče Extraligy. Podaří se mu potvrdit výtečnou formu v Poháru ETTU?

Mají velkou šanci postoupit a sebevědomě vyhlížejí osmifinále Poháru ETTU. Stolní tenisté pražského El Niňa zatím v extralize prohráli jediné utkání, před měsícem získali Český pohár a chystají se s chutí poprat o postup do čtvrtfinále druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Jejich šance proklouznout dále je zcela reálná. Místo nejvýše nasazeného PPC Villeneuvois totiž Pražanům stojí v cestě belgický TTC Sokah Hoboken, který přes favorizované Francouze postoupil o jediný set. „Po vyřazení silného francouzského týmu naše šance na postup určitě vzrostla,“ konstatuje trenér El Niňa Josef Plachý.

Jeho svěřence čeká v pátek od 20:00 první utkání v Belgii. „Rozhodně nepůjde o jednoduchý dvojzápas, ale troufám si tvrdit, že jsme mírným favoritem,“ dodává Plachý. Zchladit jeho optimizmus se bude snažit zejména zkušený Francouz Jeremy Petiot. Kádr Hobokenu dále doplňují dva leváci – Nizozemec Rajko Gommers a paralympijský vítěz z Ria, teprve sedmnáctiletý Belgičan Laurens Devos.

El Niňo vyrazí do úvodního střetnutí v plné síle. Rychlá levačka Antonína Gavlase, zarputilost Jakuba Kleprlíka a dravost Davida Reitšpiese, to budou hlavní zbraně, kterými se Češi pokusí ovládnout úvodní utkání osmifinále Poháru ETTU. „Během vánočních svátků jsme absolvovali kvalitní přípravu a rovněž první dvě extraligová utkání v novém roce jsme vyhráli. Věřím, že se nám na vítěznou vlnu povede proti Hobokenu navázat,“ doufá Plachý.

Odvetu sehrají oba celky 26. ledna od 19:00 v Praze na Kotlářce. Pokud Pražané postoupí, utkají se ve čtvrtfinále s polským K. S. Dekorglass Dzialdowo, jehož dres oblékají například Kenta Matsudaira, Wong Chung Ting, Wang Yang nebo český legionář Jiří Vráblík.

 

Kompletní informace o Poháru ETTU naleznete zde

 

Související novinky

Všechny novinky