K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga žen zná všechny semifinalisty


Hráčky SK Dobré vyřadily Moravský Krumlov ve dvou utkáních, Ostrava potřebovala tři

Nejvyšší domácí soutěž žen má za sebou čtvrtfinále play off. Uspěly v něm hráčky CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava a SK Dobré. Oba celky postoupily do semifinále, v něm vyzve Ostrava Břeclav a Dobré změří síly s obhájcem titulu Hodonínem.

O něco komplikovanější cestu měla Ostrava, která v úvodním utkání v Havířově prohrála. Na svých stolech ovšem jasně dominovala a žádné další překvapení nepřipustila. Po sobotní výhře 5:2 dotáhla trojice Hana Kubátová, Tamara Tomanová a Simona Šlehobrová celou sérii do vítězného konce, když vyhrála rozhodující duel 5:1.

Domácí hráčky měly perfektní vstup do utkání a brzy vedly 4:0. Hana Kubátová zařídila dva body a dařilo se i jejím dvěma spoluhráčkám. Pak sice dokázala Nikita Petrovová snížit, ovšem Simona Šlehobrová porazila střídající Kláru Hrabicovou a pečetila postup. „Velmi si vážím tohoto vítězství. Nerodilo se totiž snadno. Tamara Tomanová se potýkala se zraněním, k tomu se přidaly vážné rodinné problémy, zkrátka, nebyly jsme v optimální pohodě. O to víc mě těší, že jsme sérii otočily a postoupily. Důležitý byl každý bod v obou domácích utkáních. Soupeřky hrály velmi dobře, spoustu zápasů jsme vyhráli velmi těsně,“ chválila svůj tým trenérka Marie Hrachová.

Připomněla, že postup do semifinále má v letošním roce medailovou příchuť. „Poslední dva roky jsme šly do play off ze čtvrtého místa a prohra v semifinále pak znamenala, že jsme zůstaly bez medaile. Letos je to jiné. Skončit můžeme nejhůř třetí, takže medaili máme jistou. A určitě se popereme i o postup do finále,“ dodala.

Druhá série mezi Moravským Krumlovem a SK Dobré měla být papírově vyrovnanější, než severomoravské derby. Opak byl ale pravdou. Především zásluhou skvělé formy Zdeny Blaškové a Anety Kučerové se tým z východu Čech raduje z historického postupu do semifinále. Ve druhém čtvrtfinálovém utkání nedala juniorka Zdena Blašková na sobě znát únavu z cesty z Francie, kde startovala na turnaji. Kvůli ní bylo druhé čtvrtfinále odloženo až na neděli. A vyplatilo se. Blašková na úvod porazila Japonku Mitsuki Yoshidovou a pak také Kristýnu Mikulcovou. Obě v pěti setech, ale v obou případech to znamenalo bod. Víc už ona ani její sestra Dagmar dělat nemusely. Zbytek zařídila Aneta Kučerová, která si poradila se všemi třemi domácími hráčkami.

Semifinálové série extraligy žen mezi Hodonínem a SK Dobré, stejně jako Břeclaví a Ostravou začnou první týden v květnu.

 

Extraliga žen, 2018/2019

CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava – SKST Baník Havířov 5:1

Tamara TOMANOVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ 3:1 (8,-8,4,8), Hana KUBÁTOVÁ – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:1 (-8,6,10,8), Simona ŠLEHOBROVÁ – Nikita PETROVOVÁ 3:1 (8,-9,9,8), Hana KUBÁTOVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ 3:2 (-7,-7,6,9,8), Tamara TOMANOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 2:3 (7,-7,6,-9,-5), Simona ŠLEHOBROVÁ – Klára HRABICOVÁ 3:1 (9,8,-9,12). Konečný stav série: 2:1.

 MK Řeznovice TT DOKTORKLADIVO.CZ Moravský Krumlov – SK Dobré 2:5

Mitsuki YOSHIDOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 2:3 (4,7,-8,-10,-8), Kristýna MIKULCOVÁ – Dagmar BLAŠKOVÁ 3:0 (4,9,8), Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Aneta KUČEROVÁ 1:3 (10,-7,-6,-9), Kristýna MIKULCOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 2:3 (7,7,-5,-9,-9), Mitsuki YOSHIDOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 0:3 (-9,-6,-8), Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Dagmar BLAŠKOVÁ 3:1 (8,-12,15,9), Kristýna MIKULCOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 1:3 (-9,7,-7,-8). Konečný stav série: 0:2.

Kompletní informace o extralize žen najdete ZDE

Související novinky

Všechny novinky